*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

RYGOJE PAMINĖTA LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Sausio 13-ą dieną Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis apsilankė Rygos lietuvių mokykloje ir kartu su šios mokyklos bendruomene – mokiniais ir jų mokytojais, Latvijoje gyvenančiais lietuviais paminėjo 23-iasias 1991 metų sausio 13-osios metines, kartu pagerbiant Lietuvos laisvės gynėjų  atminimą. Minėjimo metu Ambasadorius R. Degutis pasidalijo su mokiniais savo prisiminimais apie tragiškus 1991 m. sausio 13-osios įvykius Lietuvoje. Rygos lietuvių mokykloje taip pat buvo parodytas Lietuvos režisierės Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ filmas. Filmas pasakoja istoriją apie roko grupę ,,Antis”, kuri savo stilizuotais pasirodymais, kandžiais ir aštriais tekstais kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą, tuo prisidėdama prie Lietuvos Atgimimo siekių. Pasak Ambasadoriaus, šiame filme režisierė puikiai sugebėjo užfiksuoti ir perteikti unikalaus istorinio laikotarpio, vedusio į Lietuvos nepriklausomybę ypatingą nuotaiką ir žmonių emocijas.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.