*alt_site_homepage_image*
lt
en

Dokumentų legalizavimas

Dokumentų legalizavimas

Konsulinis dokumentų legalizavimas yra konsulinės tarnybos pareigūno atliekamas dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusio asmens pareigų tikrumo patvirtinimas, reikalingas tam, kad vienos valstybės dokumentus galėtų priimti ir svarstyti kitos valstybės institucijos.

Konsulinis dokumentų tvirtinimas Apostile yra dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusio asmens pareigų tikrumo patvirtinimas, reikalingas tam, kad vienos valstybės išduotus dokumentus galėtų priimti ir svarstyti kitos valstybės institucijos.

Prašymą dėl dokumento legalizavimo ar tvirtinimo Apostile galite pateikti, iš anksto susitarus dėl laiko ir asmeniškai atvykus į ambasadą arba per įgaliotą asmenį. Pažymėtina, kad jei teiksite Lietuvoje išduotą dokumentą tvirtinti Apostile, ambasada jį persiųs tvirtinimui į LR Užsienio reikalų ministeriją ir tai užims laiko, kol sutvarkytą dokumentą ambasada gaus atgal. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad esant Lietuvoje, dėl dokumentų, išduotų Lietuvoje, tvirtinimo Apostile reikia kreiptis į Lietuvos notarus.

Lietuvoje nereikalaujama, kad būtų legalizuoti ar patvirtinti Apostille šių valstybių institucijų išduoti dokumentai: Latvija, Estija, Moldova, Rusija ir Ukraina.

Dokumento legalizavimo arba patvirtinimo pažyma (Apostille) reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje. Lietuvos ambasadoje Latvijoje dokumentų tvirtinimas pažyma (Apostille) neatliekamas - daugiau informacijos.

Ambasada Latvijoje gali legalizuoti (dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas) užsienio valstybėje išduotus dokumentus, jeigu jie yra legalizuoti dokumentą išdavusios užsienio valstybės diplomato ar konsulinio pareigūno. Dokumento legalizavimas nepatvirtina dokumento turinio tikrumo.

Dokumentus legalizuoti galima pateikiami tiesiogiai, paštu arba per kurjerį. Pateikiant dokumentus kartu turi būti pridėta:  

  • Legalizuojamas dokumentas;
  • Asmens, kuris teikia dokumentus, tapatybę patvirtinančio dokumento notariškai patvirtinta kopija;
  • Prašymas, kuriame nurodomas dokumento naudojimo tikslas ir valstybė, kurioje jis bus naudojamas, ir kontaktinė informacija (telefono numeris ir elektroninio pašto adresas).

Dokumentus teikiantis asmuo apmoka konsulinį mokestį - 20 EUR už vieną dokumentą.