Lietuvos Respublikos ambasadoje Rygoje skambėjo ''Tautiška giesmė''
Lietuvos Respublikos ambasadoje Rygoje skambėjo ,,Tautiška giesmė“
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – liepos 6-ąją - Latvijos lietuviai rinkosi giedoti ,,Tautiškos giesmės“ Lietuvos Respublikos (LR) ambasadoje Rygoje.
Šie metai Lietuvai ypatingi – po 72 metų pertraukos Lietuvoje pirmą kartą vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Ta proga viso pasaulio lietuviai ,,Tautišką giesmę“ skyrė Lietuvai ir Lietuvos krepšiniui. LR ambasadoje Rygoje lankėsi ir ,,Tautišką giesmę“ su Latvijos lietuviais giedojo Lietuvos jaunimo (U19) krepšininkų rinktinė, kuri šiuo metu dalyvauja FIBA 2011 U19 Pasaulio čempionate Latvijoje. Lietuvos laikinoji reikalų patikėtinė Latvijos Respublikoje Dalia Kraulytė vaikinams palinkėjo stiprybės, ryžto, bei garsinti Lietuvą savo pergalėmis pasaulyje.
Ambasados inicijuotas ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas sulaukė gausaus Latvijos lietuvių bendruomenės susidomėjimo. Sulaukta nemažo skaičiaus lietuvių bendruomenės atstovų, studentijos ir Lietuvos verslininkų, plėtojančių savo verslą Latvijoje. ,,Tautiškos giesmės“ giedojimui neliko abejingi ir Lietuvos krepšinio sirgaliai, atvykę palaikyti jaunųjų Lietuvos krepšininkų.
Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje ,,Tautiškos giesmės“ giedojimo akcijoje dalyvauja jau trečius metus. Akcija, vykstanti visame pasaulyje liepos 6-ąją, sutraukia Latvijos lietuvius iš visos šalies.