LIETUVOS IR LATVIJOS ATSTOVAI DALIJOSI BENDRADARBIAVIMO SU EBPO PATIRTIMI
Užsienio reikalų ministerijos (URM) ambasadorė ypatingiems pavedimams Nijolė Žambaitė balandžio 4 dieną Rygoje dalyvavo konsultacijose su Latvijos URM Ekonominių santykių ir vystomojo bendradarbiavimo politikos departamento direktore Ivita Burmistre. Susitikime daugiausia dėmesio skirta bendradarbiavimo su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) aktualijoms. Narystė šioje įtakingoje, pasaulinės ekonomikos gerąsias praktikas formuojančioje organizacijoje yra tarp ilgalaikių Lietuvos ir Latvijos politikos prioritetų. Latvija, neseniai pradėjusi derybas dėl prisijungimo prie EBPO, pasidalijo naujausia bendradarbiavimo patirtimi, pristatė prisijungimo prie esminių EBPO tarptautinių instrumentų eigą. Šalys susitarė ir toliau aktyviai dalytis informacija bei užtikrinti abipusį palaikymą siekiant bendrų tikslų EBPO. Konsultacijas organizavo Lietuvos ambasada Latvijoje.
Lietuvos URM atstovai veiklos EBPO klausimus taip pat aptarė susitikime su Latvijos darbdavių konfederacijos vadovybe. Šio susitikimo metu Latvijos verslininkai pristatė dalyvavimo EBPO Verslo ir pramonės patariamajame komitete (angl. BIAC) praktiką.