*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADORIUS ANTANAS VALIONIS IR LATVIJOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRĖ TATJANA KUOKĖ APLANKĖ RYGOS LIETUVIŲ VIDURINĘ MOKYKLĄ

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo išvakarėse, vasario 12 d., Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Antanas Valionis pakvietė  Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministrę Tatjaną Kuokę apsilankyti Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje.

 Pirmąkart apsilankiusi šioje mokykloje, ministrė Tatjana Kuokė žavėjosi mokymo baze ir ją įvertino kaip pavyzdinę visoje Latvijoje.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Antanas Valionis, kreipdamasis į mokytojus ir mokinius, sakė: „Man džiugu šiandien čia lankytis dar ir todėl, kad noriu pasveikinti Jus visus VASARIO 16-osios proga ir palinkėti sėkmės puoselėjant lietuvišką žodį, ugdant pilietiškumą bei plėtojant mūsų kaimyninių šalių ilgalaikius valstybinius santykius“.

Rygos lietuvių vidurinė mokykla – vienintelė valstybinio profilio bendrojo lavinimo mokykla, kurioje mokoma lietuvių kalbos. Joje mokosi apie 300 vaikų, iš jų apie šimtas iš lietuvių šeimų, apie šimtas iš mišrių šeimų ir tiek pat iš kitataučių šeimų. Mokyklai sumaniai vadovauja direktorė Bronislava Aldona Treija. Švenčių išvakarėse mokykla įrengė naują korpusą, kuriame įsikurs ikimokyklinio rengimo klasės bei užklasinio ugdymo būreliai.

Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Antano Valionio ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministrės Tatjanos Kuokės apsilankymas Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje yra šventinių renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 91-osioms metinėms paminėti, pradžia Latvijos Respublikoje.