Latvijos fotografijos muziejuje atidaryta Lietuvos fotografo, kino operatoriaus, režisieriaus Juozo Kazlausko fotografijų paroda
Liepos 4 d. Latvijos fotografijos muziejuje Rygoje atidaryta Lietuvos fotografo, kino operatoriaus, režisieriaus Juozo Kazlausko (1941-2002) fotografijų paroda „Šiaurės keliai“. Parodos atidarymo metu svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje R. Degutis ir Latvijos fotografijos muziejaus direktorė Maira Dudareva. Parodos atidaryme taip pat dalyvavo fotografo žmona ir jo kūrybinio palikimo tvarkytoja Dalia Kazlauskienė, kurios iniciatyva Rygoje eksponuojama ši paroda.
Eksponuojamoje Juozo Kazlausko parodoje „Šiaurės keliai“ pristatytos nuotraukos iš svarbiausių autoriaus darbų – „Žuvusių poliarinių ekspedicijų pėdsakais“, „Viljamo Barenco karavelės pėdsakais“, „Arkties atradėjų keliais“, „Nafta ir tundra. Naujoji žemė“, „Prie Karos jūros“.
J. Kazlauskas paliko reikšmingą pėdsaką Lietuvos kultūroje, įnešė svarų indėlį į Lietuvos fotografijos ir kino lobyną. Jo kūrybai būdingas labai platus temų spektras: nuo kelionių šiaurės keliais fotografijų, kino dokumentikos ir Sibiro tremties vietų iki Sąjūdžio ir nūdienos gyvenimo vaizdų.
Juozas Kazlauskas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) menininko fotografo (AFIAP) garbės vardas.
Paroda bus eksponuojama šiame muziejuje iki š.m. liepos 28 d.