Rygoje gegužės 8 dieną Latvijos žurnalistams, krepšinio bendruomenei ir vietos lietuviams pristatytas Lietuvoje vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas.
Susirinkusieji teiravosi apie čempionato iššūkius, naujų arenų statybas, papildomas pramogas, lauksiančias čempionato svečių. Renginys vyko viešbutyje „Europa Royale“. Čempionato ambasadorius Arvydas Sabonis sekmadienį taip pat dalyvavo Rygoje vykusioje Europos dienos šventėje. Jis taikliu metimu į krepšį, pastatytą šalia Lietuvos ambasados paviljono, laimėjo bilietą į devyniolikmečių vaikinų pasaulio čempionatą Latvijoje ir kvietė atvykti į „Eurobasket 2011“. Europos vyrų krepšinio čempionatas šiemet vyks rugpjūčio 31-rugsėjo 18 dienomis šešiuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune. Pirmąsyk Europos krepšinio istorijoje jame dalyvaus 24 stipriausios Senojo žemyno rinktinės. Latvijos rinktinė kartu su Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Italijos ir Serbijos krepšininkais B grupėje atrankines varžybas žais Šiauliuose. Šiauliuose tikimasi sulaukti daug kaimyninės šalies krepšinio sirgalių, kurie palaikys savo komandą siekiant kuo aukštesnių rezultatų. Būsimos Europos pirmenybės Lietuvoje yra ypač svarbios – jose bus kovojama ir dėl kelialapių į 2012 metų Londono olimpiadą. Latvija buvo septintoji šalis, kurioje lankėsi A.Sabonis ir „EuroBasket 2011“ organizatoriai. Prieš tai bendradarbiaujant su Lietuvos užsienio reikalų ministerija pirmenybės buvo pristatytos Slovėnijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Ispanijoje ir Izraelyje. Prie „Eurobasket 2011“ pristatymo organizavimo Rygoje prisidėjo ir Lietuvos ambasada Latvijoje. |