Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aktuali informacija grįžtantiems į Lietuvą

Sukurta 2020.03.24 / Atnaujinta 2020.03.26 11:01
  Aktuali informacija grįžtantiems į Lietuvą

  Nuo kovo 17 d. 0.00 val. Latvija atšaukė tarptautinius organizuotus keleivių pervežimus oru (vykdomi tik išimtiniai reisai su atskiru Latvijos vyriausybės leidimu), jūra ar keliais. Nebesileidžia lėktuvai, nekursuoja tarptautiniai autobusai, neplaukia keltai.

  Lietuvos piliečiai, vykstantys privačiu transportu, gali be apribojimų vykti per Latvijos sausumos sienas iš Estijos, Rusijos ir Baltarusijos, ir įvažiuoti į šalį, jei keliauja tranzitu į Lietuvą.

  Latvijos-Lietuvos sieną leidžiama kirsti Saločiai-Grenctale, Būtingė-Rucava, arba Smėlynė-Medumi sienos perėjimo punktuose. Į Latviją, vykstant į Lietuvą, galima įvažiuoti iš Estijos per Ikla/Ainaži, Lilli, Valga/Valka ir Murati. Iš Rusijos į Latviją leidžiama įvažiuoti per Terehovo, Grebnevo ir Vientuls, o iš Baltarusijos - per Paternieku ir Silenes sienos kirtimo postus.

  VYKIMAS IKI LIETUVOS VALSTYBINĖS SIENOS. Vykti taksi/BOLT ir sieną kirsti pėsčiomis. Rygoje veikiančios taksi įmonės: BOLT, Red Cab (+371 60 008 383), Airbaltic Taxi (+371 20008500), Panda Taxi (+371 67600006). Orientacinė kelionės kaina iki sienos taksi apie 80 Eur. Iki sienos galima važiuoti ir Latvijos tarpmiestiniais autobusais. Bilietai www.bezrindas.lv

  KERTANT LIETUVOS SIENĄ SVARBU: turėti užpildytą popierinę grįžimo į Lietuvą formą, nurodant konkrečią savivaldybę, į kurią asmuo grįžta, ir pateikti ją VSAT pareigūnams. Šiame skelbime pridedamą formą atsisiųskite, išsaugokite ir tada atsispausdinę užpildykite.

   

   

   

   

   

  PRIVALOMAS 14 d. KARANTINAS ATVYKUSIEMS:
   
  - Jei asmenys pasirašytinai įrodo, kad turės kur izoliuotis ir laikysis izoliavimosi procedūros, jiems leidžiama su policijos palyda vykti į savo izoliacijos vietą. Kitu atveju - izoliavimas privalomas savivaldybės numatytose patalpose.
   
  - Transportą ir pirminį apgyvendinimą organizuoja ta savivaldybė, į kurią atvyksta piliečiai, kirtę Lietuvos sieną. Vėliau būtų organizuojamas pervežimas į asmenų gyvenamosios vietos savivaldybes;
   
  - Izoliuotiems asmenims savivaldybės administracija organizuoja maitinimą, kitas būtinąsias asmens higienos paslaugas, užtikrina individualius asmens poreikius pagal sveikatos būklę, patalpų priežiūrą pagal apgyvendinimo paslaugoms taikomus visuomenės sveikatos saugos reikalavimus. Izoliavimas asmenims NEMOKAMAS.

   

  AKTUALI NUOLAT ATNAUJINAMA INFORMACIJA ambasados facebook puslapyje - https://bit.ly/39gxHoN

  Daugiau informacijos: Visuomenės sveikatos centras +370 618 79984, +370 616 94562.

  Informacija apie COVID-19 - www.koronastop.lt. Informacija apie valstybės sienos valdymą - www.pasienis.lt

  Naujienlaiškio prenumerata