Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2019.10.22 / Atnaujinta 2020.12.18 15:48

Lietuvoje nereikalaujama, kad būtų legalizuoti ar patvirtinti Apostille šių valstybių institucijų išduoti dokumentai: Latvija, Estija, Moldova, Rusija ir Ukraina.

Dokumento legalizavimo arba patvirtinimo pažyma (Apostille) reikia tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje. Lietuvos ambasadoje Latvijoje dokumentų tvirtinimas pažyma (Apostille) neatliekamas - daugiau informacijos.

Ambasada Latvijoje gali legalizuoti (dokumente esančio parašo, pasirašiusio asmens pareigų ir antspaudo tikrumo patvirtinimas) užsienio valstybėje išduotus dokumentus, jeigu jie yra legalizuoti dokumentą išdavusios užsienio valstybės diplomato ar konsulinio pareigūno. Dokumento legalizavimas nepatvirtina dokumento turinio tikrumo.

Dokumentus legalizuoti galima pateikiami tiesiogiai, paštu arba per kurjerį. Pateikiant dokumentus kartu turi būti pridėta:  

  • Legalizuojamas dokumentas;
  • Asmens, kuris teikia dokumentus, tapatybę patvirtinančio dokumento notariškai patvirtinta kopija;
  • Prašymas, kuriame nurodomas dokumento naudojimo tikslas ir valstybė, kurioje jis bus naudojamas, ir kontaktinė informacija (telefono numeris ir elektroninio pašto adresas);

Dokumentus teikiantis asmuo apmoka kurjerio ar pašto išlaidas bei patvirtinimą apie ambasadai sumokėtą 20 Eur. konsulinį mokestį.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha