Wiceministrowie

Wiceminister

J. Neliupšienė

Obszary działania i funkcje wiceministra J. Neliupšienė

  • Nadzoruje kwestie dot. formowania i wdrażania polityki Unii Europejskiej (dalej – UE), relacji z instytucjami UE.
  • Nadzoruje stosunki dwustronne z krajami europejskimi.
  • Nadzoruje kwestie dot. przygotowania Republiki Litewskiej do przewodnictwa w Radzie UE.
  • Nadzoruje kwestie dot. polityki handlu zagranicznego Litwy oraz udział Litwy w międzynarodowych organizacjach gospodarczych.
  • Nadzoruje kwestie dot. koordynacji wdrażania sankcji międzynarodowych.

  Życiorys wiceministra J. Neliupšienė

Data urodzenia

3 stycznia 1980 r.

Miejsce urodzenia

Poniewież (li.t Panevėžys), Litwa

Wykształcenie

1998 - 2002

Uniwersytet Wileński

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych

Studia licencjacie ze stosunków międzynarodowych i nauk politycznych

2000 – 2004

Litewski Uniwersytet Prawa / Uniwersytet M. Römera 

Studia licencjackie z prawa

2002 – 2004

Uniwersytet Wileński

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych

Studia magisterskie ze stosunków międzynarodowych i dyplomacji

2004-2009

Uniwersytet Wileński

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych

Doktorantura z nauk politycznych

Doświadczenie zawodowe

Od 2022 r.

Wiceminister spraw zagranicznych

2020 – 2022

Wiceminister gospodarki i innowacji

11.12.2020-21.12.2020

Ambasador do specjalnych poruczeń Departamentu Unii Europejskiej

15.09.2020-10.12.2020

Kanclerz Ministerstwa Spraw Zagranicznych

18.08.2020-14.09.2020

Doradca Grupy Wsparcia Decyzji Strategicznych

2015 – 2020

Stały Przedstawiciel przy UE, ambasador, Stałe Przedstawicielstwo Republiki Litewskiej przy Unii Europejskiej

2009 – 2015

Kancelaria Prezydenta Republiki Litewskiej, starszy doradca, grupa ds. polityki zagranicznej

2006 – 2014

Instytut Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego, lektor

2003 – 2009

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Polityki Bezpieczeństwa, Departament Komunikacji, Ambasada na Białorusi, Departament Współpracy Rozwojowej

2002 – 2003

Departament Bezpieczeństwa Państwa, analityk

2000 – 2003

Asystent posła na Sejm RL

Inne

Nagrody

W 2014 r. Krzyż Komandorski Orderu „Za Zasługi dla Litwy”

Języki obce

Angielski, francuski, rosyjski

Rodzina

Wdowa, ma syna

 

Wiceminister

Egidijus Meilūnas

cv

Wiceminister

Jonas Survila

cv

Wiceminister

Mantas Adomėnas

cv

Prenumerata wiadomości

Captcha