Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos URM pareiškimas dėl Sakartvelo Parlamento rinkimų

Sukurta 2020.11.22 / Atnaujinta 2020.11.22 19:05
    Lietuvos URM pareiškimas dėl Sakartvelo Parlamento rinkimų

    Lapkričio 21 dieną Sakartvele (Gruzijoje) surengtas antrasis Parlamento rinkimų turas. Sveikiname Sakartvelo žmones, išreiškusius valią Parlamento rinkimuose, vykusiuose pagal atnaujintą rinkimų sistemą, kuri suteikia galimybę platesniam politinių jėgų spektrui būti atstovaujamam naujos kadencijos Parlamente.

    Kartu pažymime, kad remiantis tarptautinių stebėtojų vertinimu, rinkimų procesas turėjo trūkumų ir pažeidimų, kuriuos kviečiame išnagrinėti. Tai svarbu ne tik siekiant išsklaidyti abejones šiuose rinkimuose, bet ir užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ateityje.

    Atviras ir skaidrus politinis dialogas yra svarbus konstruktyvių sprendimų paieškai, tarpusavio pasitikėjimui bei politikų darbui Parlamente. Parlamentas yra pagrindinė bet kurios demokratinės valstybės politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo institucija, tad tikimės efektyviai veikiančio Parlamento ir Vyriausybės, gebančių priimti žmonių interesus atitinkančius sprendimus tiek dėl pastarojo meto iššūkių, tiek dėl Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimą įgyvendinančių reformų.

    Lietuva neabejinga laisvo, nepriklausomo ir demokratiško Sakartvelo ateičiai. Tęsime glaudų bendradarbiavimą su Sakartvelu ir liksime nuoseklūs Sakartvelo pasirinkto kelio į ES ir NATO rėmėjai.