Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva norvegų investuotojams pristato gyvybės mokslų potencialą

Sukurta 2022.09.27 / Atnaujinta 2022.09.27 15:30
  Lietuva norvegų investuotojams pristato gyvybės mokslų potencialą

  Rugsėjo 27 dieną Osle, Norvegijoje, įvyko bendras Lietuvos-Norvegijos renginys „HealthTech ateitis: Vyriausybinės, korporatyvinės ir startuolių perspektyvos“, kurį organizavo Lietuvos ambasada Norvegijoje ir Norvegijos organizacija „Xplorico AS“ kartu su Lietuvos-Norvegijos prekybos rūmais Osle.

  „Tai pirmas bandymas suburti Lietuvos ir Norvegijos gyvybės mokslų ekosistemų dalyvius, pirmas jungtinis renginys HealthTech tema ir pirmas bandymas Osle pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialą“, – sveikindamas virš 100 dalyvių pritraukusį renginį, sakė ambasadorius Jonas Mažeika.

  „Lietuva ir Norvegija turi glaudžius prekybinius ryšius, dvišalė prekių ir paslaugų apyvarta 2021 metais pasiekė 1,6 mlrd. eurų. Tačiau turime plėsti mūsų bendradarbiavimą ir į inovatyvias, aukštą pridėtinę vertę kuriančias sritis“, – akcentavo ambasadorius J. Mažeika.

  Renginyje dalyvavo Lietuvos ir Norvegijos pagrindinių gyvybės mokslų klasterių, tyrimų institutų atstovai, taip pat investuotojai bei startuoliai. Šio renginio metu užmegztos naujos partnerystės tarp Lietuvos ir Norvegijos gyvybės mokslų ekosistemų dalyvių ir pristatytas Lietuvos potencialas galimiems investuotojams iš Norvegijos.

  Šis renginys yra didžiausio Norvegijoje inovacijų renginio – Oslo inovacijų savaitės oficialios programos dalis.

  2020 metais gyvybės mokslų ir biotechnologijų sektorius sugeneravo 2,5 proc. Lietuvos BVP. Lietuvos strateginis tikslas yra pasiekti 5 proc. iki 2030 metų. Apie 90 proc. Lietuvoje pagaminamų gyvybės mokslų produkcijos yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių, tarp kurių daugiausia į Jungtines Amerikos Valstijas, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę.