Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Sausio 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Rygoje, kur susitiks su Estijos užsienio reikalų ministru Urmu Reinsalu, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
DSC_8675.jpg

Gruodžio 15 dieną Užsienio reikalų ministerijoje pristatyta studija apie Lietuvos bendradarbiavimo su Lotynų Amerikos ir Karibų šalimis bei organizacijomis perspektyvą.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
fa092d4d-fb0d-4b63-bb99-f765f07dcf36.jpg

Gruodžio 13 dieną vykusio Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdžio metu Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė aptarė šiuo metu aktualiausius ES darbotvarkės klausimus: karinės ir finansinės paramos teikimą Ukrainai, naujas ribojančias priemones Rusijai, ES gynybinių pajėgumų stiprinimą, ES plėtros perspektyvas ir diskusijas dėl Europos ateities.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
URT.jpg

Gruodžio 12 dieną Briuselyje Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT) bei susitikime su  Rytų partnerystės ministrais.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 13 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, Belgijos karalystėje

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Christo Grozev.jpg

Gruodžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizito Vienoje metu Lietuvos diplomatijos žvaigžde apdovanojo „Bellingcat“ vykdomajį direktorių Christo Grozevą ir Lenkijos  nuolatinį atstovą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) Adam Norbert Hałaciński.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
6.jpg

Gruodžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras pasisakė ESBO Nuolatinėje taryboje tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą klausimu.

„Turime nuspręsti, ar Helsinkio baigiamojo akto principai yra tik gairės, ar taisyklės. Jei įsipareigojome laikytis taisyklių, jų pažeidimas ir turėtų būti aiškiai įvardijamas. Arba laikomės tų principų, arba ne“, - kalbėdamas apie tarptautinių organizacijų atsakomybę ir būtinybę peržiūrėti Europos saugumo architektūrą pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Gruodžio 7 dieną Europos Komisija paskelbė, kad pateikė prašymą Pasaulio Prekybos Organizacijai (PPO) steigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES). ES prašyme dėl kolegijos steigimo pabrėžiama, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia prekybą reglamentuojančias PPO teisės normas.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Lauzikas.jpg

Lapkričio 28 - gruodžio 3 dienomis Rabate (Maroko Karalystė) vyko UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto 17-oji sesija, kurios metu buvo surengti rinkimai į šio komiteto Vertinimo komisiją. Į Vertinimo komisiją Lietuva buvo iškėlusi Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko kandidatūrą, savo kandidatūras taip pat iškėlė ir Albanija bei Rumunija.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
8 @ OSCE.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Lodzėje, Lenkijoje. Tai pirmasis ESBO dalyvaujančių valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas nuo Rusijos pilno masto invazijos Ukrainoje pradžios.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
DSC_4697.jpg

Lapkričio 30 dieną Vilniuje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) Užsienio reikalų ministerijų Rytų kaimynystės politikos direktorių konsultacijos. Susitikime aptartos geopolitinės Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmės, poveikis saugumo situacijai, taip pat paramos Ukrainai tęstinumo klausimas, demokratinių reformų perspektyva Rytų partnerystės šalyse bei situacija Vidurio Azijos regione.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
2022_11_28_III-18.jpeg

Lapkričio 28 dieną septynių Europos šalių užsienio reikalų ministrai su oficialiu vizitu lankosi Kyjive, Ukrainoje. Tai pirmasis tokią didelę grupę šalių vienijantis oficialus vizitas į Ukrainą, liudijantis vieningą požiūrį į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų