URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2022.05.01 11:51

2022 m. gegužės 1 d.visoje šalyje atšaukta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės.

 

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. atvykstant į Lietuvą iš bet kurios pasaulio valstybės netaikomi jokie su kelionėmis susiję COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo apribojimai:

  • draudimo užsieniečių atvykimui nėra;
  • nereikia pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje;
  • nereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs;
  • nereikia izoliuotis.
  •  

Vis dėlto, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pandemija dar nesibaigė, todėl tikslinga išlikti budriems ir laikytis bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos priemonių visos kelionės metu. Kelionės metu rekomenduojama:

  • dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, nesibūriuoti, nebūti nevėdinamos patalpose ar jose leisti kuo mažiau laiko, dažnai plauti rankas;
  • jeigu žmogus pajaučia peršalimo simptomus (kosulys, sloga, sunkus kvėpavimas, temperatūra ir kita) rekomenduojama nekeliauti.

 

Pažymėtina, kad šalys taiko skirtingus reikalavimus keliautojams, todėl keliaujant į kitas šalis prieš kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokius reikalavimus keliautojams taiko šalis, į kurią vykstama. Daugiau informacijos galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt/, oficialioje Europos Sąjungos svetainėje reopen.europa.eu ar šalies, į kurią vykstama, ambasados ar kitose oficialiose interneto svetainėse.

 

.

Daugiau informacijos dėl COVID-19 galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 66 01 1808). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Konsultacijos  teikiamos bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45).

Klausimais apie COVID-19 infekciją galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje: Koronastop.lt.

Į temų pasirinkimą