Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20180112_075938.jpg
Laisvės gynėjų diena Įkelta2018.01.12

Lietuvos ambasada Latvijoje prisijungė prie kasmetinės akcijos "Atmintis gyva, nes liudija", kurios metu pagerbiamos tragiškų 1991 m. sausio 13 d. įvykių aukos. Nulenkime galvas prieš tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų laisvę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Balt Awards1.jpg

Sausio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pasirašė susitarimą dėl Baltų apdovanojimo steigimo.

Baltų apdovanojimas bus kasmet teikiamas Lietuvos arba Latvijos fiziniams arba juridiniams asmenims už jų indėlį ir pasiekimus verčiant lietuvių literatūrą į latvių kalbą arba latvių literatūrą į lietuvių kalbą. Taip pat už  lietuvių kalbos mokymą Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, už Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo mokslinius tyrimus, tiriamąją žurnalistiką apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4213.jpg

Gruodžio 19 dieną ambasadoje su Rygos, Latvijos ir net iš Biržų atvykusiais lietuviais bendravo Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Reperį pasveikinęs ambasadorius Artūras Žurauskas džiaugėsi, kad Svaras rado laiko atvykti į Rygą, kad pasidalintų savo įžvalgomis su tautiečiais.

Lietuviai Latvijoje »
Verslas.JPG

2017 metų gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje surengė Latvijoje dirbančių verslininkų susitikimą, kuriame dalyvavo ir Latvijos asocijuotų verslo struktūrų atstovai. Renginio metu buvo apsikeista informacija apie verslo aplinką Latvijoje, aptarta šių metų veikla bei ateities planai, būsimas bendradarbiavimas. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pristatė Lietuvos 100-mečiui paminėti skirtus ambasados planuojamus renginius Latvijoje.

Ekonominiai santykiai »
bendr.jpg

Gruodžio 8 dieną ambasadoje Rygoje susirinko Latvijos lietuvių draugijų pirmininkai, kad aptartų šių metų darbus, būsimų itin svarbių abiem šalims– Lietuvos ir Latvijos valstybių 100mečio atkūrimo/sukūrimo jubiliejinių metų – planuojamus renginius, pasidalintų savo rūpesčiais ir kartu pasvarstytų kaip juos išspręsti.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Svaras.jpg

Svaras – lietuviškos hip hop grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų ir muzikos kūrėjas, hiphopo pradininkas Lietuvoje, socialinių ir švietimo judėjimų, projektų dalyvis, aktyvus visuomenininkas.

Susitikimas vyks Lietuvos ambasadoje (Rūpniecības iela 24, Ryga) š.m. gruodžio 19 d., antradienį, pradžia – 18 valandą.

Laukiame Jūsų!

 

Lietuviai Latvijoje »
Turizmo renginys2 (2).JPG

2017 metų gruodžio 7 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje surengė Lietuvos turizmo pristatymo renginį. Renginio metu Latvijos turizmo agentūrų, turizmo srityje dirbančių institucijų bei žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas Lietuvos SPA bei sanatorijų sektorius, regioninio turizmo galimybės.

Įžanginę kalbą pasakęs Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pasidžiaugė augančiais dvišaliais turizmo srautais bei paragino toliau išnaudoti turimą potencialą šioje srityje.

Ekonominiai santykiai »
Keldine muge.JPG

Gruodžio 2 dieną Rygoje surengta 21-oji tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet joje savo šalių gaminius pristatė 22 Rygoje reziduojančios užsienio valstybių diplomatinės atstovybės. Tarp jų - Lietuvos ambasados Latvijoje darbuotojai ir jų šeimų nariai, Latvijos tarptautinė mokykla, įvairios nevyriausybinės organizacijos.

Lietuviai Latvijoje »
GZ1.jpg

Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje su Rygos lietuvių bendruomene susitiko režisierė Giedrė Žickytė.

 

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Bergmanis.JPG

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos ambasados iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis. Susitikimo metu buvo pasidalinta nuomonėmis apie saugumo situaciją Baltijos jūros regione, aptarti svarbiausi NATO darbotvarkės klausimas, bendradarbiavimas ES saugumo ir gynybos klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
lielvardes-josta-latvija-48791291.jpg
Dievs, svētī Latviju! Įkelta2017.11.17

Sveicam latviešu tautu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētkos! Lai dzīvo mūžīgi mūsu tautu brālība un draudzība!

Sveikiname latvių tautą Latvijos Respublikos paskelbimo šventės proga! Tegu per amžius gyvuoja mūsų tautų brolybė ir draugystė!

Istorinė, kultūros diplomatija »
x.png

Lapkričio 8 dieną Rygoje, Nacionalinėje bibliotekoje, Latvijos institutas pristatė Baltijos šimtmečio kelio videofilmą - Latvijos žmonių sveikinimą, kurį simbolizuoja per rankas ir valstybių sienas keliaujantis tortas,- lietuviams, estams ir suomiams artėjančio valstybingumo Šimtmečio ir Baltijos kelio proga.

Istorinė, kultūros diplomatija »
gerda jakštaitė.jpg
Kviečiame į paskaitą Įkelta2017.11.03

Maloniai kviečiame į paskaitą-diskusiją „Praėjus metams po rinkimų– pokyčiai Lietuvos užsienio ir vidaus politikoje“, kurią ves ambasados viešnia politologijos mokslų daktarė Gerda Jakštaitė ir ambasadorius Artūras Žurauskas.

Lietuviai Latvijoje »
20171018_120717.jpg

Spalio 18 dieną, Rygos senamiestyje, Valstybės archyvo languose (Šķūņu iela 11),  buvo iškabinta Lietuvos fotografų poros Dianos ir Leono Garbačauskų darbų paroda „Lietuvos dvarai“.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata