Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_0669.JPG

Gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas Vokietijos karininkui, pulkininkui leitenantui Johannes Wiedemann įteikė Lietuvos kariuomenės medalį „Už tarpusavio paramą“. Įteikdamas apdovanojimą A. Žurauskas padėkojo Vokietijai bei asmeniškai J. Wiedemann už indėlį stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Stratcom1.jpg

Sausio 28 d. Lietuvos ambasada Latvijoje kartu su NATO strateginės komunikacijos kompetencijos centru Rygoje, NATO energetinio saugumo kompetencijos centru Vilniuje, NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centru Taline, Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centru Helsinkyje ir Latvijos užsienio reikalų ministerija organizavo seminarą „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių eroje“.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Prime3.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Rygoje.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva teikia  didelę reikšmę nuolatiniam glaudžiam dialogui tarp Baltijos valstybių premjerų. Tai yra esminė sąlyga, kad  bendri projektai būtų įgyvendinti, o bendra  politika Europos Sąjungoje, NATO ir kituose tarptautiniuose formatuose būtų išties veiksminga.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos »
Knyga5.jpg

Vakar Latvijos nacionalinėje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Lietuviai Latvijos Respublikoje 1918–1940 metais". Pristatyme dalyvavo knygos autoriai istorikai Dr. Dangiras Mačiulis ir Prof. Eriks Jēkabsons. Diskusiją moderavo Latvijos universiteto Lituanistikos centro profesorius Edmundas Trumpa. Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Latviai skelbimas_LV_MAZAS.jpg

Spalio 9 d. 18 val. kviečiame į knygos „Lietuviai Latvijos Respublikoje: 1918 – 1940 m.” pristatymą ir diskusiją su autoriais Latvijos nacionalinėje bibliotekoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
BirzaiX5.jpg

Šventės atidarymo metu dalyvius pasveikino Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyko Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymas.
 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 20 Teletiltas.jpg

Rugsėjo 20 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Rygos ir Vilniaus miestų centrines aikštes sujungusiame teletilte, skirtame artėjančiai Baltų vienybės dienai paminėti. Jis kartu su Latvijos ambasadoriumi Lietuvoje I. Berziniu pasveikino visus su švente bei pakvietė atvykti į Biržus, kur rugsėjo 21 d. vyks oficialūs Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 19 Rezistencija.jpg

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidarė Rygoje vykusią tarptautinę konferenciją „Pokario ginkluota rezistencija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: kova už laisvę“. Konferencijos metu pranešimą apie ginkluotą pasipriešinimą Lietuvoje 1944-1953 m. skaitė Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centro ekspertė Ramona Staveckaitė-Notari.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 09 18 AFISA-baltu-didelis.jpg

Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20190912_171350.jpg

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidaryme kalbėjo, kad „Baltijos kelias sujungė Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautas ir prisidėjo prie kovotojų už Baltijos šalių laisvę tikslo – pakeisti tai kas buvo laikina į tai kas bus amžina – mūsų laisvė ir nepriklausomybė“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Radijo1.jpg

Ambasadorius Artūras Žurauskas Latvijas Radio 4 programos laidoje “Lietuva brangi” apžvelgė svarbiausius praėjusius įvykius ir anonsavo artimiausius renginius. Laidos klausykitės kitą trečiadienį, rugsėjo 4 d. 20.10 val.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje »
20190823_091315.jpg

Š.m. rugpjūčio 23 d. rytą Rygos pilies bokšte, pažymint Baltijos kelio 30-metį, buvo iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos. Ceremonijoje dalyvavo Latvijos Respublikos prezidentas Egilis Levitas, Latvijos Tautos fronto lyderis Dainis Ivansas, Lietuvos ir Estijos ambasadų atstovai. Baltijos šalių jaunosios kartos atstovai trumpai pasidalino mintimis apie tai, ką jiems reiškia Baltijos šalių vienybė. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LB5.jpg

Š.m. rugpjūčio 21 d. Lietuvos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas dalyvavo oro linijų bendrovės „airBaltic“ dovanos Lietuvai, Latvijai ir Estijai įteikime, Baltijos kelio 30-mečio proga. Bendrovė pristatė trijų Baltijos šalių nacionalinių vėliavų spalvomis papuoštus ir jų sostinių pavadinimais pavadintus lėktuvus. Lietuvos ambasadorius padėkojo kompanijai už dovaną ir pažymėjo, kad „tautos, turinčios bendrą istoriją, kultūrą ir viziją, ir veikiančios koordinuotai - yra nenugalimos kelyje į laisvę, nepriklausomybę ir istorinį teisingumą“.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Prezidentai.jpg

Liepos 23 d. pirmojo darbinio vizito Rygoje metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Latvijos valstybės vadovu Egilu Levitu, Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu, Latvijos parlamento pirmininke Inara Mūrniece, apsilankė Latvijos Nacionalinėje bibliotekoje ir susitiko su lietuvių bendruomene.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 07 03 NB8 Lunch.jpg

2019 metų liepos 3 d. Lietuvos ambasada Latvijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimą su Latvijos URM valstybės sekretoriumi Andris Pelšs. Susitikime dalyvavo Lietuvos, Danijos, Švedijos, Norvegijos  ambasadoriai Latvijoje bei Suomijos ambasadoriaus pavaduotojas. Diskusijos metu A. Pelšs pasidalino Latvijos pozicija pagrindiniais regionui aktualiais bei svarbiausiais ES ir tarptautinės politikos klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata