Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Bergmanis.JPG

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos ambasados iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis. Susitikimo metu buvo pasidalinta nuomonėmis apie saugumo situaciją Baltijos jūros regione, aptarti svarbiausi NATO darbotvarkės klausimas, bendradarbiavimas ES saugumo ir gynybos klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
BVD.jpg

Š. m. rugsėjo 23 d. Palangoje buvo paminėta Baltų vienybės diena. Šventėje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadoriaus įžanginis žodis Misijan Sibiras pristatymo metu 1.jpg

Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje, dalyvaujant  Latvijoje gyvenantiems lietuviams, surengtas ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ pristatymas. Praeitais metais šešiolika „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių vyko į Igarką, kur tvarkė tremtinių ir politinių kalinių kapus, siekdami įamžinti lietuvių tremties ir amžino poilsio vietas. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, kreipdamasis į susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį į šio projekto aktualumą prisimenant skaudžią lietuvių ir latvių tautų istorinę patirtį ir pažymėjo susitelkimo, vienybės ir patriotiškumo svarbą šiandieninėje neramioje politinėje situacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Diskusija Rygoje apie verslo aplinką Baltijos šalyse Ambasadoriaus įžanginis žodis.jpg

Gegužės 17 dieną Lietuvos ambasada Rygoje surengė diskusiją apie verslo aplinką Baltijos šalyse. Renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose dirbantys Lietuvos verslininkai, Baltijos advokatų kontoros SORAINEN, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros, Solvit Lietuva tinklo, įsikūrusio Lietuvos ūkio ministerijoje, atstovai, taip pat Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje studentai. Renginio dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad tai dar viena puiki galimybė palyginti ir padiskutuoti visų trijų Baltijos šalių verslo aplinkas, individualias patirtis, sėkmės istorijas, plėtros iššūkius ir bendras verslo vystymo tendencijas Baltijos šalyse. Atsižvelgiant į tai, kad didelė dalis mūsų verslo natūraliai plečiasi į kaimynines artimas rinkas, ši tradicija tampanti teminė diskusija ypač naudinga tiems verslininkams, kurie yra šio proceso kelyje. 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
Bendra nuotrauka su Rugajų vid mokyklos moksleiviais ir jų mokytojomis.jpg

Gegužės 9 dieną Lietuvos ambasada Rygoje, prisijungdama prie Latvijoje tradicija tampančios Atvirų durų iniciatyvos, skirtos Europos dienai, bendradarbiaujant su Europos Komisijos atstovybe Rygoje, organizavo dviejų Latvijos vidurinių mokyklų - iš Uogrės rajono, besiribojančio su Rygos rajonu, Suntažių ir iš Latgalos regione esančių Rugajų - vyresniųjų klasių moksleivių ir jų mokytojų apsilankymą ambasadoje. Moksleivius ir mokytojus pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.  

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadoriaus sveikinimo žodis.jpg

Balandžio 12 dieną Lietuvos ambasada Rygoje Latvijos turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovams surengė Lietuvos turizmo ir sveikatinimo galimybių pristatymą. „Esame artimiausi kaimynai ir visais metų laikais svetingai priimame svečius iš Latvijos. Džiaugiamės galėdami Lietuvoje pasiūlyti turizmo naujienų įvairovę, originalius aktyvaus poilsio paketus, gerai vertinamą paslaugų kokybę ir konkurencingas kainas. Ypač džiugina aktyvėjantis Lietuvos, Latvijos ir Estijos turizmo departamentų bendradarbiavimas, kviečiant aplankyti visas tris Baltijos šalis iš karto, siekiant pritraukti turistus ir iš tolimųjų rinkų, taip pat bendras dalyvavimas tarptautiniuose turizmo galimybių pristatymo renginiuose. Tai sudaro platesnes galimybes sėkmingiau konkuruoti tarptautinėje turizmo rinkoje, pritraukiant į Baltijos šalis didesnius užsieniečių srautus turizmo, medicinos ir sveikatinimo paslaugoms, - sakė sveikinimo kalboje Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.   

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Latvija sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja.jpg

Vasario 15-ąją Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasada Rygoje surengė diplomatinį priėmimą, į kurį pasveikinti Lietuvos atvyko Latvijos Saeimos Pirmininkė Ināra  Mūrniece, Latvijos Saeimos nariai, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų valstybės institucijų, įstaigų, Latvijoje reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso, nevyriausybinių organizacijų, lietuvių verslo Latvijoje ir Latvijos lietuvių bendruomenės atstovai. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, sveikindamas susirinkusius, pažymėjo, kad Lietuvos Taryba prieš 99 metus, Vasario 16-ąją,  pasirašydama Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, išsakė mūsų valstybingumo ir nepriklausomybės siekį. Tautos vienybė, nepakeičiamos vertybės - laisvės troškimas vėliau buvo ne kartą išbandyti. Sausio 13-ąją, Kovo 11-ąją dar kartą pakartojome siekį turėti laisvą, nepriklausomą ir demokratinę šalį. Lietuva ir Latvija visada buvo kartu savo laisvės kelyje, vedančiame į kuriančias valstybes – veržlias, atviras, išradingas, remiančias viena kita ir vieningas. Tik būdami kartu esame stiprūs ir galėsime įveikti kylančius iššūkius ir sunkumus, - sakė ambasadorius A. Žurauskas.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Latvijos Vyriausybės kanceliarijos nuotrauka.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, pirmajam savo užsienio vizitui pasirinkęs kaimyninę Latviją, sausio 12 dieną Rygoje dalyvavo susitikimuose su šios šalies vadovais: Prezidentu Raimondu Vėjuoniu, Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece ir Premjeru Mariu Kučinskiu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata