Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_5354 (2).JPG

2018 metų vasario 19 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą Rygos Mažosios gildijos koncertų salėje. Minėjime grojo tarptautinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos akordeonininkas Martynas Levickis su styginių kvartetu „Mikroorkéstra“, vėliau vyko šventinis priėmimas. Taip pat buvo eksponuojama paroda, skirta latvių kilmės lietuvių architekto Karolio Reisono gyvenimui ir veiklai apžvelgti.

Ištraukas iš šventės rasite http://www.saeima.lv/lv/galleries/video/6758

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20171117_165419.jpg

Pažymėdami Latvijos Valstybės ŠIMTMETĮ ir Lietuvos Valstybės atkūrimo ŠIMTMETĮ, Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Latvijos nacionalinis archyvas ir  Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje kviečia Jūs į parodos

 “LIETUVOS IR LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KOVOS” atidarymą, kuris įvyks 2018 metų vasario 14 dieną 15 val.

Rygos rotušės 1 aukšto galerijoje (Rātslaukums 1)

Parodą paruošė Lietuvos centrinis valstybės archyvas, bendradarbiaujant su Latvijos nacionalinių archyvu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
kadras100FM.jpg

 

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje, bendradarbiaudama su Rygos šv. Peterio bažnyčios valdyba ir Lietuvos spaudos fotografų klubu,  kviečia Jus į žymaus lietuvių fotografo Pauliaus Lileikio darbų parodos “FOTOAMNESTIJA 1988-1999” atidarymą.

Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā, sadarbojoties ar Rīgas Sv. Pētera baznīcas valdi un Lietuvas Preses fotogrāfu klubu,  aicina Jūs uz ievērojamā lietuviešu fotogrāfa Pauļus Lileiķa darbu izstādes “FOTOAMNESTIJA 1988-1999” atklāšanu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
moneta1.jpg

Sausio 31 dieną Latvijos centrinis bankas Rygoje pristatė į apyvartą išleidžiamą bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių proginę 2 eurų monetą. Moneta skleis žinią pasauliui apie Baltijos valstybių vienybę ir šiais metais švenčiamą 100 metų valstybių sukūrimo/atkūrimo sukaktį. Tai pirmoji proginė eurų moneta, kurią kartu išleidžia trys Eurozonos centriniai bankai.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
Holokausto renginys2 (2).JPG

2017 metų sausio 29-30 dieną Šveicarijos ambasada Latvijoje kartu su Lietuvos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Italijos, Vengrijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ispanijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, JAV ambasadomis bei Europos Komisijos atstovybe organizavo renginį „Holokausto švietimas praėjus trims kartoms: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje Lietuvą atstovavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas bei jo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Balt Awards1.jpg

Sausio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pasirašė susitarimą dėl Baltų apdovanojimo steigimo.

Baltų apdovanojimas bus kasmet teikiamas Lietuvos arba Latvijos fiziniams arba juridiniams asmenims už jų indėlį ir pasiekimus verčiant lietuvių literatūrą į latvių kalbą arba latvių literatūrą į lietuvių kalbą. Taip pat už  lietuvių kalbos mokymą Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, už Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo mokslinius tyrimus, tiriamąją žurnalistiką apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Bergmanis.JPG

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos ambasados iniciatyva įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Latvijos gynybos ministru Raimonds Bergmanis. Susitikimo metu buvo pasidalinta nuomonėmis apie saugumo situaciją Baltijos jūros regione, aptarti svarbiausi NATO darbotvarkės klausimas, bendradarbiavimas ES saugumo ir gynybos klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
BVD.jpg

Š. m. rugsėjo 23 d. Palangoje buvo paminėta Baltų vienybės diena. Šventėje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata