Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Prezidentai.jpg

Liepos 23 d. pirmojo darbinio vizito Rygoje metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Latvijos valstybės vadovu Egilu Levitu, Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu, Latvijos parlamento pirmininke Inara Mūrniece, apsilankė Latvijos Nacionalinėje bibliotekoje ir susitiko su lietuvių bendruomene.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2019 07 03 NB8 Lunch.jpg

2019 metų liepos 3 d. Lietuvos ambasada Latvijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimą su Latvijos URM valstybės sekretoriumi Andris Pelšs. Susitikime dalyvavo Lietuvos, Danijos, Švedijos, Norvegijos  ambasadoriai Latvijoje bei Suomijos ambasadoriaus pavaduotojas. Diskusijos metu A. Pelšs pasidalino Latvijos pozicija pagrindiniais regionui aktualiais bei svarbiausiais ES ir tarptautinės politikos klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
2019 06 29 Paroda_Liepaja.jpg

Birželio 29 d. 14 val. Lietuvos ambasada Latvijoje ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius atidarė Kauno dailininkų parodą „LAIKINA/AMŽINA“ Liepojos latvių bendruomenės namuose, Rožu laukums 5/6, Liepojoje. Paroda skiriama paminėti Kauno – laikinosios Lietuvos sostinės ir Liepojos tapimo Latvijos laikinosios vyriausybės būstine šimtmečius. Paroda veiks iki liepos 28 d.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nacionalinė ekspedicija Foto3.jpg

Birželio 20 – 27 d. Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) projektas Nacionalinė ekspedicija viešės Latvijoje. Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plauks Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasieks Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją, liepos 6-ąją grįš į Kauną.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Geles3.jpg

Gegužės 4 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Latvijos nepriklausomybės atkūrimo minėjime, iškilmingame Saeimos posėdyje, ir padėjo gėlių prie Laisvės paminklo Rygoje. Latvija šeštadienį minėjo 29-ąsias deklaracijos „Dėl Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo“ metines.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kauno paroda.jpg

Minint Europos dieną, gegužės 9 d., ketvirtadienį, 16.00 val. Rygos miesto savivaldybėje (Rātslaukums 1, Ryga) atidaroma tarptautinė archyvinių dokumentų paroda „Pirmojo pasaulinio karo pabaiga: ryžtingas posūkis modernios Europos link".

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Hybrid2.jpg

Balandžio 29 d. Europos Komisijos atstovybėje Rygoje įvyko seminaras "Tackling Disinformation - Moving Towards More Censored or More Responsible Online Space”. Renginio dalyviai bandė rasti balansą tarp griežtesnio socialinių tinklų veiklos reguliavimo siekiant kovoti su melagingomis žiniomis bei neapykantos skatinimu ir laisvos žiniasklaidos bei žodžio laisvės užtikrinimo. Pažymėta, kad būtina imtis priemonių stiprinant visuomenės atsparumą dezinformacijai, didinti žiniasklaidos raštingumą, remti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą. Lietuvos ambasada Latvijoje buvo šio renginio ko-organizatorė.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Joniskis1.jpg

Balandžio 26 d., Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas dalyvavo tradiciniame Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės narių ir Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupės delegacijos susitikime Joniškio r. Šiuo metu Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupei vadovauja Juta Strikė (Juta Strīķe). Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis. Į susitikimą buvo atvykęs ir Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »

Planuojama darbo pradžia: 2019 m. birželio 19 d.

Darbo vieta: Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje, Rūpniecibas gatvė 24, Ryga, Latvija

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje »
Susitikimas LV URM.jpg

Kovo 29 d. Rygoje lankėsi Lietuvos URM kancleris L. Talat-Kelpša ir URM Administracinio departamento direktorius E. Petrikas. Vizito metu įvyko susitikimai su Latvijos URM valstybės sekretoriumi A. Pelšs ir jo pavaduotoju administraciniams klausimams A. Lots. Susitikimuose, kuriuose dalyvavo ambasadorius A. Žurauskas, diskutuota bei apsikeista patirtimi personalo politikos, finansų, administracinio valdymo ir diplomatinio archyvo tvarkymo klausimais.

Užsienio politika ir diplomatija »
28406_71ff2bbaecb6db5a5224657d140e49ab.jpg

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Latvijos Ministru Pirmininku Arturu Krišjaniu Kariniu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas.    

„Latvija artimiausia ir svarbiausia mūsų kaimynė, mus vienija glaudūs praktiniai ryšiai, kalba ir kultūra. Labai vertinu aktyvų šalių dialogą, esame pasirengę tęsti bendradarbiavimą stiprinant saugumą, vystant bendrus energetinius ir transporto projektus. Manau, jog labai svarbu palaikyti ne tik formalų, bet ir neformalų bendravimą, tęsti tradiciją rengti bendrus Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdžius“- , sakė S.Skvernelis. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
Vėliavos.jpg

Lietuvos gyventojai draugiškiausia valstybe laiko Latviją, o keliančia didžiausią grėsmę - Rusiją. Tai parodė Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Dažniausiai kaip prioritetinio bendradarbiavimo šalys buvo nurodomos Latvija (65 proc.), Lenkija (62 proc.), Estija (58 proc.) ir Vokietija (55 proc.). Dauguma žmonių kaip nedraugišką Lietuvai šalį įvertino Rusiją - 68 proc. Beveik visus dvišalius santykius respondentai apibūdino kaip greičiau teigiamus, negu neigiamus. Išimtis Rusija - dvišalius santykius su ja neigiamai apibūdino 82 proc. respondentų, o teigiamai tik 7 proc. Geriausiai santykiai buvo įvertinti su Latvija, Estija, Ukraina, Vokietija ir JAV.

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vėliava sausio 13.jpg

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę sužibo Lietuvos Respublikos ambasados Latvijos Respublikoje languose ir Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje.

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0152.JPG

2018 m. gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje organizavo Rygoje reziduojančių Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadorių susitikimą su naujuoju Saeimos užsienio reikalų komiteto pirmininku (URK) Rihards Kols. Susitikime dalyvavo Lietuvos, Estijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai Latvijoje. Įžanginėje kalboje Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad šis susitikimas yra gera proga išgirsti naujai išrinkto Latvijos parlamento pozicijas esminiais užsienio politikos klausimais. Susitikimo metu pristatyti Latvijos užsienio politikos prioritetai bei vidaus politinės aktualijos.

Susitikime didelis dėmesys buvo skirtas migracijos klausimui. Gruodžio 6 d. Saeima priėmė rezoliuciją, kuria Vyriausybę ragina neprisijungti prie JT migracijos pakto. R. Kols, kuris priklauso „Nacionaliniam aljansui“, pasisakančiam prieš šį dokumentą, pateikė pagrindinius tokio sprendimo argumentus. Taip pat buvo aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, transatlantiniai santykiai bei santykiai su Rusija ir Baltarusija, regioninis bendradarbiavimas.  R. Kols informavo apie neseniai priimtą Diasporos įstatymą. Saeimos URK pirmininkas taip pat informavo apie vykstančias derybas dėl naujos Vyriausybės formavimo.

2017 m. Lietuvos ambasada Latvijoje organizavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadorių susitikimą su Latvijos gynybos ministru R. Bergmaniu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
left Orange.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje nušvito oranžine spalva. Ambasada tokiu būdu prisijungė prie akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“, pažymėdama Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Lapkričio 25- gruodžio 10 d. laikotarpiu kasmet visame pasaulyje pažymima „16 dienų prieš smurtą dėl lyties“. Akcija tęsis iki gruodžio 10-osios, Tarptautinės žmogaus teisių dienos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata