Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas

Už mokestį gyventojams Latvijoje bus galima važinėti su užsienyje registruotais automobiliais

Sukurta 2016.11.24 / Atnaujinta 2016.12.05 11:28
  Už mokestį gyventojams Latvijoje bus galima važinėti su užsienyje registruotais automobiliais

  Lapkričio 23 d. Latvijos Respublikos Saeima galutiniame skaityme pritarė Kelių eismo įstatymo pakeitimams, numatantiems leisti Latvijoje gyventojams Latvijos teritorijoje naudoti užsienyje nuolat registruotus automobilius, sumokėjus už tai mokestį.

  Latvijos Respublikos kelių eismo įstatymas šiuo metu numato, kad Latvijoje gyvenantys asmenys negali Latvijos teritorijoje vairuoti užsienyje registruotų lengvųjų automobilių, išskyrus įstatyme numatytas išimtis.

  Įstatymo pakeitimuose numatoma, kad Latvijoje gyvenantys asmenys (Latvijos piliečiai arba nepiliečiai, Latvijoje registruoti, turintys leidimą nuolat arba laikinai gyventi asmenys) galės važinėti Latvijos teritorijoje su užsienyje nuolat registruotais M1 ir N1 kategorijos automobiliais, sumokėję už tai mokestį, atitinkantį automobilių naudojimo periodui Latvijoje. Mokestis už dieną bus 10 EUR, už mėnesį - 250 EUR, už šešis mėnesius - 600 EUR, už metus - 1000 EUR.

  Saeima taip pat pritarė siūlymui, numatančiam, kad tokio mokesčio nereikės mokėti už:

  (1) užsienyje nuolat registruotas transporto priemones, priklausančias diplomatinių, konsulinių ir tarptautinių organizacijų atstovybėms arba jų darbuotojams;

  (2) transporto priemones, priklausančias Gynybos ministerijos ir Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų pareigūnams (darbuotojams) arba kariškiams, jei jų transporto priemonės yra registruotos valstybėje, kurioje minėti asmenys atlieka tarnybines pareigas.

  N1 kategorijos transporto priemonės yra mechaninės transporto priemonės, skirtos krovinių, kurių masė neviršija 3,5 t., pervežimams. M1 kategorijos transporto priemonės yra mechaninės transporto priemonės, skirtos asmenų ir jų bagažo pervežimams, ir kuriose, šalia vairuotojo vietos, yra ne daugiau kaip aštuonios sėdimos vietos ir nėra vietų stovinčių keleivių pervežimui.

   

  Naujienlaiškio prenumerata