Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rygoje vyko renginių ciklas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti

Sukurta 2018.02.20 / Atnaujinta 2018.02.21 16:04
   Rygoje vyko renginių ciklas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti
   Rygoje vyko renginių ciklas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti
   Rygoje vyko renginių ciklas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti
   Rygoje vyko renginių ciklas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti

   2018 metų vasario 19 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą Rygos Mažosios gildijos koncertų salėje. Minėjime grojo tarptautinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos akordeonininkas Martynas Levickis su styginių kvartetu „Mikroorkéstra“, vėliau vyko šventinis priėmimas. Taip pat buvo eksponuojama paroda, skirta latvių kilmės lietuvių architekto Karolio Reisono gyvenimui ir veiklai apžvelgti.

   Ištraukas iš šventės rasite http://www.saeima.lv/lv/galleries/video/6758

   Susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė. „Nepriklausomybės šimtmetis – mūsų bendra šventė, kurią pasitinkame kaip brandžios demokratinės valstybės, per trumpą laikotarpį pasiekusios tai, apie ką tik nedrąsiai svajojome prieš 30 metų“, - sakė V. Pranckietis. Renginyje dalyvavo Latvijos Ministras Pirmininkas Maris Kučinskis, kiti aukšti Latvijos pareigūnai, diplomatinio korpuso ir lietuvių bendruomenės atstovai, Lietuvos bičiuliai latviai.

   ```

   Lietuvos ir Baltijos šalių šimtmečiui paminėti skirti renginiai vyko visą praeitą savaitę.  Vasario 11 d. Daugpilio kultūros namuose "Varpas" įvyko šventinis koncertas "Lietuvai -100", kurį organizavo Daugpilio lietuvių bendruomenė, remiant Daugpilio savivaldybės tarybai. Šventės metu dainavo lietuvių folkloro grupė "Rasa", pasirodė kolektyvai iš Daugpilio, Rokiškio ir Zarasų.

   Vasario 17 dieną Jelgavos kultūros draugija “Vytis”, kartu su Jelgavos savivaldybe, subūrė lietuvius ir lietuvių draugus latvius į G.Eliaso istorijos ir meno muziejų pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus. Šventinio koncerto metu dainavo jaunuolių ir berniukų choras “Dagilėlis” iš Šiaulių, Jelgavos latvių ir Duobelės lietuvių saviveiklininkai. Tą pačią dieną Cėsyse įvyko Baltijos šalių 100-mečiui pažymėti skirtas pučiamųjų orkestrų koncertas. Jame Lietuvą atstovavo dirigentas Rimantas Valančauskas, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos ansamblis, Rygos lietuvių senjorų tautinių šokių kolektyvas “Bijūnas”. Cėsyse taip pat vyko Baltijos šalių dailės mokyklų atstovų darbų paroda, kurioje buvo eksponuojami ir Rokiškio dailės mokyklos auklėtinių darbai.

   Vasario 18 dieną Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis Rygoje paminėtas kartu su vietos lietuvių bendruomene. Ryte Sopulingosios Dievo motinos bažnyčioje vyko Šventos mišios lietuvių kalba, vėliau prie Laisvės paminklo buvo padėtos gėlės, sugiedota Tautiška giesmė.

   Vasario 20 d. Rygos technikos universitetas surengė Baltijos šalių šimtmečiui paminėti skirtą parodą „Trys šalys. Trys šimtmečiai. Trys architektai“, kurios metu buvo pristatomi ir Lietuvos architekto Karolio Reisono darbai.

   Naujienlaiškio prenumerata