Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas

Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse

Sukurta 2017.05.18 / Atnaujinta 2017.05.18 11:26
   Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse
   Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse
   Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse
   Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse
   Rygoje surengta diskusija apie verslo aplinką Baltijos šalyse

   Gegužės 17 dieną Lietuvos ambasada Rygoje surengė diskusiją apie verslo aplinką Baltijos šalyse. Renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose dirbantys Lietuvos verslininkai, Baltijos advokatų kontoros SORAINEN, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros, Solvit Lietuva tinklo, įsikūrusio Lietuvos ūkio ministerijoje, atstovai, taip pat Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje studentai. Renginio dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad tai dar viena puiki galimybė palyginti ir padiskutuoti visų trijų Baltijos šalių verslo aplinkas, individualias patirtis, sėkmės istorijas, plėtros iššūkius ir bendras verslo vystymo tendencijas Baltijos šalyse. Atsižvelgiant į tai, kad didelė dalis mūsų verslo natūraliai plečiasi į kaimynines artimas rinkas, ši tradicija tampanti teminė diskusija ypač naudinga tiems verslininkams, kurie yra šio proceso kelyje. 

    

   Diskusijoje dalyvavęs Baltijos advokatų kontoros SORAINEN partneris ir mokesčių padalinio vadovas Jānis Taukačs palygino visų trijų Baltijos šalių mokestines aplinkas, taip pat pristatė šiuo metu Latvijoje brandinamos ir plačiai viešai aptariamos mokesčių politikos reformos pagrindinius aspektus. Latvijos investicijų ir plėtros agentūros projektų vadovė Jadviga Neimane pristatė paramos instrumentus ir galimybes verslo vystymui Latvijoje ir tolimesnei plėtrai. Solvit Lietuva atstovė Lina Giedraitienė supažindino su šio tinklo teikiama pagalba įmonėms, užsiimant verslu kitoje ES šalyje.  Diskusijoje apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos  verslo kultūros ir etikos ypatumus, patarimais ir asmenine patirtimi žengiant į kaimyninių šalių rinką, kartu pristatydami atstovaujamą verslą, dalinosi „Aprangos grupės“ Generalinis direktorius Rimantas Perveneckas, draudimo įmonės „BALTO LINK“ Generalinis direktorius Robertas Šaltis, UAB „Biuro Baltic“ Generalinis direktorius Valdas Strazdas, Rinkodaros agentūros BOLD BRAND partneris ir Estijos Lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Vaidotas Matulaitis, Gym LV valdybos narė Sigita Deduraitė ir „SteakSupply“ prekės ženklo kūrėjas ir parduotuvių bendrasavininkis Liutauras Daugirdas. Diskusiją moderavo tarptautinės įmonės „Gefco Baltic“ Generalinis direktorius Martynas Keršys. 

   Renginyje dalyvavo virš 50  Baltijos šalių rinkose dirbančių verslo ir kt. Lietuvos įmonių ir įstaigų atstovų – UAB „IE LAMINart“, „Milda“, „Circle K Business Centre“, AB „Linas Agro“, UAB „Mokilizingas“, SIA „Veiksmes studija“, Šiaulių oro uosto, A S“LX GRUPA“, UAB „Sponge“, SIA „Inresco“, SIA „Santehnikas paradize““, UAB „City Sevice“, SIA „PrintPack Service“, UAB „FABaltics agency“, UAB „Baltic Logistic Solutions“ ir kt. Renginio dalyviai po diskusijos turėjo galimybę padegustuoti UAB „Damodara“, kuri yra oficiali ROCHESTER ir kitų nealkoholinių gėrimų platintoja Lietuvoje, Latvijoje ir kt. šalyse, pasiūlytų nealkoholinių gėrimų, pagamintų pagal senas, imbiero ir obuolių sulčių pagrindu, tradicijas.

   Ambasada reguliariai organizuoja neformalius lietuvių verslininkų, dirbančių Latvijoje susitikimus. Šių susitikimų tikslas – burti lietuviško verslo bendruomenę Latvijoje, skatintis keistis informacija ir veiklos kaimyninėje šalyje patirtimi.

   2016 m. lapkričio mėn. Latvijos įmonių duomenų bazės Lursoft duomenimis, Latvijoje registruota 2211 lietuviško kapitalo įmonių, 172 iš jų registruotos 2016 m.

   Lietuva yra įsitvirtinusi Latvijos rinkoje, lietuviškas verslas ir toliau plečiasi kaimyninėje šalyje, kuri yra natūrali Lietuvos eksporto rinka. Latvija yra būtent ta šalis, kurioje išpopuliarėję daugiausiai lietuviškų prekių ženklų. Pagal prekybos apimtis ir Lietuva ir toliau išlieka I-oje vietoje Latvijos užsienio prekybos partnerių sąraše. Remiantis Lietuvos statistikos departamento informacija, 2016 m. Latvija pagal prekybos apyvartą ir importą buvo ketvirtoje vietoje, o pagal eksportą – antroje vietoje.  Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2016 m. gruodžio 31 d. sudarė 13, 066 mlrd. EUR, iš jų tiesioginės Latvijos investicijos – 247, 82 mln. EUR, Latvija užėmė 14 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. Tiesioginės Lietuvos investicijos užsienyje 2016 m. gruodžio 31 d. sudarė 2, 263 mlrd. EUR, iš jų tiesioginės Lietuvos investicijos Latvijoje – 327,52 mln. EUR, Latvija užėmė 2 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį užsienyje.

   Naujienlaiškio prenumerata