Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rygoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Sukurta 2018.01.30 / Atnaujinta 2018.01.30 09:02
   Rygoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena
   Rygoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena
   Rygoje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

   2017 metų sausio 29-30 dieną Šveicarijos ambasada Latvijoje kartu su Lietuvos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Italijos, Vengrijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ispanijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, JAV ambasadomis bei Europos Komisijos atstovybe organizavo renginį „Holokausto švietimas praėjus trims kartoms: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje Lietuvą atstovavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas bei jo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė.

   Sausio 29 d. vykusiame seminare, kuriame dalyvavo istorikai, politikos formuotojai, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, R. Račinskas dalyvavo diskusijoje apie Holokausto švietimą, jo reikšmę praeityje ir ateityje. Jis pristatė Lietuvos Holokausto švietimo programos prioritetus, jos pagrindines įgyvendinimo kryptis, pedagoginius ir metodinius principus bei iššūkius, su kuriais susidurta per 15 metų, ir jų sprendimo būdus. I. Vilkienė papasakojo apie praktinius Holokausto švietimo programos įgyvendinimo aspektus, svarbių istorinių datų minėjimų ir autentiškų istorinių vietų panaudojimą švietimo procese bei pasidalino gerąja praktika. Seminare taip pat dalyvavo ekspertai iš Šveicarijos, Lenkijos, Izraelio, Vokietijos, Nyderlandų ir Vengrijos.

   Sausio 30 dieną Lietuvos ekspertai dalyvavo seminare, kuriame Latvijos mokytojams pristatė ekspertų diskusijos rezultatus bei papasakojo apie praktinius Holokausto švietimo aspektus.

   Sausio 26 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Latvijos žydų bendruomenių tarybos organizuotame renginyje prie Bikernieki memorialo, kurio metu buvo pagerbtas šioje vietoje 1941-1944 m. nacių nužudytų 35 000 žmonių, tarp kurių 20 000 buvo žydai, atminimas.   

   Naujienlaiškio prenumerata