Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Priminimas apie pokyčius Latvijos kelių eismo įstatyme

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.07 14:08

PRIMENAME apie nuo 2017 m. gegužės 24 d.  įsigaliojusius pakeitimus Latvijos Respublikos kelių eismo įstatyme:

  • transporto priemonės vairuotojas kelių eismo patikros metu vairuotojo pažymėjimą ir kitus dokumentus privalo ne tik parodyti, bet ir, pareigūnui paprašius, privalo atiduoti juos  pareigūnui į rankas (Kelių eismo įstatymo 25 str.);
     
  • transporto priemonę sustabdžius ir pareigūnui paprašius, transporto priemonės vairuotojui yra draudžiama atsisakyti nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių arba psichotropinių medžiagų buvimo jo organizme patikros. Ta pati sąlyga galioja ir tada, kai transporto  priemonės vairuotojas dalyvavo kelių eismo įvykyje (Kelių eismo įstatymo 25 str. 2(1) dalies 4 punktas). Atsisakius atlikti patikrą, numatoma atsakomybė pagal Latvijos Administracinių pažeidimų kodekso 149(1) str.

Taip pat primename, kad, remiantis Latvijos Respublikos kelių eismo įstatymo 30 str. 3 dalimi, Latvijos Respublikos kelių eismo policijos pareigūnas gali konfiskuoti vairuotojo pažymėjimą tuo atveju, jei už praeityje Latvijoje įvykdytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą skirta bauda nėra sumokėta per metus nuo baudos paskyrimo dienos. Vairuotojo pažymėjimas grąžinamas tik sumokėjus baudą.

Naujienlaiškio prenumerata