Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Latvijoje

Sukurta 2019.01.11 / Atnaujinta 2019.01.11 09:30
   Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Latvijoje
   Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Latvijoje
   Mokykla 1 13.jpeg Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Latvijoje

   Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 

   Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę sužibo Lietuvos Respublikos ambasados Latvijos Respublikoje languose ir Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje.

    

   Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų, tuomet minėjimus organizavo daugiau nei 100 mokyklų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja. Nuo 2010 metų iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. 2018 metais prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 1300 organizacijų ir institucijų. 

   Naujienlaiškio prenumerata