Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Palangoje paminėta Baltų vienybės diena

Sukurta 2017.09.25 / Atnaujinta 2017.09.25 09:35
   Palangoje paminėta Baltų vienybės diena
   Palangoje paminėta Baltų vienybės diena
   Palangoje paminėta Baltų vienybės diena
   Palangoje paminėta Baltų vienybės diena

   Š. m. rugsėjo 23 d. Palangoje buvo paminėta Baltų vienybės diena. Šventėje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkai, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Palangos miesto gyventojai ir svečiai.

   Šventę atidarė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė, pasidžiaugę, kad Baltų vienybės diena tapo tradicija, apjungiančia lietuvių ir latvių tautas. Atidarymo metu pirmąkart pasirodė jungtinis Lietuvos ir Latvijos diplomatų choras, trumpam tapęs Baltų diplomatų choru.

   Parlamentų vadovai apdovanojo Lietuvos ir Latvijos moksleivių žaidimo „Proto mūšis“ ir Baltų patiekalų turnyro nugalėtojus. Šventės metu vyko turizmo forumas „Baltų kelias: kultūrinio turizmo perspektyvos, liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2017“, paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“, vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“, buvo pristatytas Lietuvos ir Latvijos kinas.

   Šventės kulminacija tapo klasikinės muzikos atlikėjų „Dagamba“ (Latvija) ir naujųjų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ (Lietuva) jungtinis koncertas.

   Pagrindiniai renginio Palangoje organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė, abiejų šalių užsienio reikalų ministerijos, diplomatinės atstovybės Rygoje ir Vilniuje.

   Šių metų Baltų vienybės dienos bendras minėjimas vyko šeštą kartą. Vienais metais toks minėjimas rengiamas Lietuvoje, kitais - Latvijoje. Praėjusiais metais Baltų vienybės dienos šventė vyko Liepojoje,  ankstesniais metais - Rokiškyje, Rucavoje, Šiauliuose ir Bauskėje.

   Baltų vienybės dienos išvakarėse Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Edgaras Rinkevičius pranešė, kad steigiamas Baltų apdovanojimas už lietuvių ir latvių kalbų, literatūros, istorijos tyrinėjimų ir kitos panašios veiklos propagavimą. Pirmasis Baltų apdovanojimas bus įteiktas 2018 metais, kai abi šalys švęs savo šimtmetį.  

   Naujienlaiškio prenumerata