Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje

Sukurta 2019.02.19 / Atnaujinta 2019.02.19 10:33
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena švęsta visoje Latvijoje

   Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios metinės paminėtos keturiuose didžiausiuose Latvijos miestuose. Lietuvos ambasada Latvijoje, Latvijos lietuvių bendruomenė ir jos organizacijos surengė renginius Rygoje, Daugpilyje, Liepojoje ir Jelgavoje. Renginiuose iš viso dalyvavo apie 400 žmonių, tarp jų Latvijos Saeimos deputatai, vietinių savivaldybių vadovai, abiejų valstybių verslo atstovai, chorai, ansambliai, bendruomenės nariai. Lietuvą sveikino Latvijos tautinių mažumų organizacijos. 

   Vasario 18 d. Ambasada sukvietė Latvijos valdžios, diplomatinio korpuso ir bendruomenės atstovus į berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertą Rygos Mažosios gildijos salėje. Šį valstybės atkūrimo 101-osios metinėms skirtą renginį parėmė Lietuvos verslo Latvijoje įmonės. Sveikindamas susirinkusiuosius Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad Latvija buvo ir išliks Lietuvai labai svarbia valstybe ne tik kaip kaimynė, bet ir kaip sąjungininkė, su kuria kartu bus dirbama, ištikimai siekiant tikslo toliau puoselėti ir įtvirtinti abiejų šalių ir piliečių nepriklausomybę. „Be reikšmingo politinio ir strateginio dialogo, mūsų šalis pirmiausia sieja išskirtiniai žmonių ryšiai, bendra patirtis ir tų pačių – sėkmingai įveiktų – iššūkių sutvirtinta draugystė. Ypač džiugu, kad svarbūs kultūriniai projektai išlieka ypatingo mūsų tautų artumo ir baltiškosios tapatybės ženklu“ – kalbėjo ambasadorius. Renginyje susirinkusieji buvo supažindinti su Vasario 16-osios akto ir Minaičių deklaracijos reikšme.

   Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Latvijoje prasidėjo vasario 11 d. Jelgavoje, kur buvo atidaryta personalinė tapytojo Laimučio Šiurnos paroda. Vasario 15 d.  Daugpilio lietuvių kultūros draugija „Rasa” atidavė pagarbą Lietuvos kariams, palaidotiems Červonkos kapinėse.

   Vasario 16 d. renginiai tęsėsi Jelgavoje, Liepojoje ir Rygoje. Rygos lietuvių vidurinė mokykla savo bendruomenę surinko į iškilmingą minėjimą. Liepojos lietuvių kultūros draugija „Rūta“ lietuvių namuose surengė šventinę popietę. Jelgavos lietuvių kultūros draugija „Vytis” organizavo šventę G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejuje (buv. Mintaujos gimnazija, kurioje mokėsi keturi Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai). Šventėje dalyvavo Jelgavos meras A. Ravinš ir Jelgavos vyskupas E. Pavlovskis, o nuotaiką kūrė Šiaulių kamerinis choras „Bičiuliai” bei Šiaulių dramos teatro aktoriai.

   Vasario 17 d. Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje ir Latvijos lietuvių bendruomenė tradiciškai sukvietė savo narius ir bičiulius į šv. mišios Sopulingosios Dievo Motinos bažnyčioje, kurias laikė Rygoje dirbantis kun. Gintaras Vitkus, Latvijos Lietuvių bendruomenės vokalinio ansamblio „Labirintai“ koncertą. Renginio dalyviai iškilminga eisena perėję Rygos senamiestį padėjo gėles prie Laisvės paminklo.

   Naujienlaiškio prenumerata