Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas

Lietuvių sporto ir kultūros diena Rygoje

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.14 09:46
   Lietuvių sporto ir kultūros diena Rygoje
   Lietuvių sporto ir kultūros diena Rygoje

   Š.m. rugsėjo 10 d. Latvijos lietuvių bendruomenė, bendradarbiaudama su Rygos lietuvių mokykla, Lietuvos ambasada Latvijoje ir lietuviško krepšinio Latvijoje entuziastais broliais Normundu ir Nauriu Maciais, šauniai pradėjo rudens sezoną - mokykloje surengė linksmą šventę įvairaus amžiaus, aktyvumo ir pomėgių tautiečiams.

   Nuo pat ryto, pirmoje dalyje – sportinėje arba „Sportuojame lietuviškai“ -  rungėsi penkios šeimos ir trys krepšinio komandos. Šeimų turnyrą laimėjo Bondarenkų šeima, krepšinio - „Braliukų“ komanda. Varžyboms puikiai teisėjavo Leonas Karaliūnas. Nugalėtojus ir dalyvius nuoširdžiai sveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.

   Antroje dalyje – dainų ir šokių arba „Švenčiame lietuviškai“ – pasirodė linksmos šokių ir dainų saviveiklos grupės. Iš Joniškio atvyko Joniškio kultūros centro romansų grupė ir Joniškio rajono Žvelgaičių liaudiškos muzikos kapela. Vietinius lietuvių dainų ir šokių mėgėjus atstovavo vokalinis kvartetas „Labirintai“, du tautinių šokių kolektyvai - jaunimo „Saulė“ ir senjorų „Bijūnas“,  liaudiškos muzikos kapela.

   Trečioje dalyje šventės dalyviai mokyklos aktų salėje žiūrėjo istoriniais prieškario-pokario Lietuvos kaimo gyventojų atsiminimais paremtą Vilniaus teatro „Atviras ratas” spektaklį „Lietaus žemė”. Šį puikų spekatklį į Rygą, Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininko Rolando Žalnieriaus iniciatyva,  atvežė režisierius Aidas Giniotis ir aštuoni aktoriai.

   Dieną pabaigė vakaronė.

   Skirmanto Pabedinsko ir Zinaidos Paškevičienės reportažą iš sporto šventės žiūrėkite  http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/103491/panorama (nuo 18 min.)

   Naujienlaiškio prenumerata