Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2017-08-18_Dviratininkai_fotobroliai_Vilius-Kavaliauskas-9.jpg

„Baltijos kelias“ – itin ryški gairė Baltijos šalių atgimimo istorijoje.  Šiemet „Baltijos kelią“ dviračių entuziastai Mykolas, Martynas ir Jona, pasiryžo paminėti netradiciškai – startuoti Taline ir jau po paros finišuoti Vilniuje važiuojant dviračiais. Jokio miego – tik trumpi sustojimai.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0506.JPG

Rugpjūčio 19 dieną į Rygą, įveikę pirmąjį istorinio bėgimo Vilnius-Ryga-Talinas etapą, atbėgo ir dviračiais atvažiavo XXVI-ojo tarptautinės estafetės "Baltijos kelias" dalyviai. Rygos senamiestyje prie Baltijos kelio prisiminimo plytelės “Pėdos” bėgikus ir dviratininkus pasveikino Lietuvos ambasados ir Latvijos lietuvių bendruomenės atstovai.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_1031.jpg

Š. m. rugpjūčio 18– 20 dienomis Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių teritorijose vyks XXVI-asis tarptautinis estafetinis „BALTIJOS KELIO“ – jau tapęs istoriniu -  bėgimas. Kartu važiuos ir dviratininkai.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1a.jpg

Šiltą vidurvasario pavakarę, liepos 14 dieną, Lietuvos ambasados Latvijoje kiemo paviljone rinkosi Rygos lietuviai paklausyti aktorės Aldonos Vilutytės skaitomos poezijos.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
1.jpg

Š. m. liepos 6 d.,  21 valandą „Tautiška giesmė“ skambėjo Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje. Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje Artūro Žurausko vedini, akompanuojant Latvijos lietuvių politinių kalinių ir represuotųjų draugijos pirmininkui, lietuvių bendruomenės Rygoje aktyvistui Juozui Kružikui, Rygos lietuviai iš širdies giedojo Lietuvos himną, taip pažymėdami vienybę su viso pasaulio lietuviais Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos proga.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
liepos-68508136.jpg

Š m. liepos 14 d., penktadienį, 17 valandą kviečiame Jus į lietuviškos poezijos vakarą Lietuvos ambasados Rygoje (Rūpniecības iela 24) kiemelyje. Šiuolaikinės lietuviškos poezijos eiles mums skaitys aktorė ALDONA VILUTYTĖ.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2a.jpg

Š. m. birželio 28 d. Rygoje, „Maksla XO“ meno galerijoje (Elizabetes iela 14) atidaryta vieno žymiausio šiuolaikinių Lietuvos tapytojų, 2010 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Jono Gasiūno paroda. Parodos kuratorius – galerija „Meno parkas“ iš Kauno. Lietuvos ambasada Latvijoje – viena iš parodos Rygoje rėmėjų.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Tautiska-giesme.jpg

Liepos 6 d. visi pasaulio lietuviai susivienys giedodami „Tautišką giesmę“, ją giedosime ir mes!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Ambasadoriaus įžanginis žodis Misijan Sibiras pristatymo metu 1.jpg

Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje, dalyvaujant  Latvijoje gyvenantiems lietuviams, surengtas ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ pristatymas. Praeitais metais šešiolika „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių vyko į Igarką, kur tvarkė tremtinių ir politinių kalinių kapus, siekdami įamžinti lietuvių tremties ir amžino poilsio vietas. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, kreipdamasis į susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį į šio projekto aktualumą prisimenant skaudžią lietuvių ir latvių tautų istorinę patirtį ir pažymėjo susitelkimo, vienybės ir patriotiškumo svarbą šiandieninėje neramioje politinėje situacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0400.JPG

Š. m. birželio 9 d. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas Rygos šv. Pėterio bažnyčioje atidarė 2004 metų Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureato Mikalojaus Povilo Vilučio ir jo žmonos Nijolės Vilutienės dailės darbų parodą.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

PRIMENAME apie nuo 2017 m. gegužės 24 d.  įsigaliojusius pakeitimus Latvijos Respublikos kelių eismo įstatyme:

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
0.jpg

Lietuvos ambasada Latvijoje, bendradarbiaudama su Rygos miesto savivaldybe ir Rygos šv. Pėterio bažnyčios valdyba,kviečia apslinakyti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Mikalojaus Povilo Vilučio ir Nijolės Vilutienės darbų parodos„Viena menininkų pora – dvi epochos“ atidaryme.

Lietuviai Latvijoje »
20170526_141927.jpg

Penktadienį, gegužės 26 dienos popietę, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje prasidėjo tarptautinis lietuvių dainų ir šokių festivalis „Mano tėviškės spalvos“, kurį organizuoja Latvijos lietuvių bendruomenė, vadovaujama Rolando Žalnieriaus.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Diskusija Rygoje apie verslo aplinką Baltijos šalyse Ambasadoriaus įžanginis žodis.jpg

Gegužės 17 dieną Lietuvos ambasada Rygoje surengė diskusiją apie verslo aplinką Baltijos šalyse. Renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose dirbantys Lietuvos verslininkai, Baltijos advokatų kontoros SORAINEN, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros, Solvit Lietuva tinklo, įsikūrusio Lietuvos ūkio ministerijoje, atstovai, taip pat Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos Rygoje studentai. Renginio dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad tai dar viena puiki galimybė palyginti ir padiskutuoti visų trijų Baltijos šalių verslo aplinkas, individualias patirtis, sėkmės istorijas, plėtros iššūkius ir bendras verslo vystymo tendencijas Baltijos šalyse. Atsižvelgiant į tai, kad didelė dalis mūsų verslo natūraliai plečiasi į kaimynines artimas rinkas, ši tradicija tampanti teminė diskusija ypač naudinga tiems verslininkams, kurie yra šio proceso kelyje. 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
DSC_0675.JPG
Kovo 11-osios šventė Rygoje Įkelta2017.03.13

Š. m. kovo 9 dieną Lietuvos ambasada Rygoje sukvietė Latvijos lietuvius ir Lietuvos draugus latvius į gražią šventę šv. Pėterio bažnyčioje Rygos senamiestyje.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata