Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva atsiveria kai kurių Europos šalių gyventojams

Sukurta 2020.06.01 / Atnaujinta 2020.06.02 10:11
  Lietuva atsiveria kai kurių Europos šalių gyventojams

  Nuo birželio 1 d. į Lietuvą leidžiama atvykti kai kurių Europos šalių piliečiams ir daliai jų netaikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Tokios pat sąlygos galios Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Pasitikrinti ar atvykus į Lietuvą bus privaloma izoliacija ir ar būsite įleisti į (taikoma ne Lietuvos piliečiams) galima čia: https://bit.ly/2XLaYgI. Sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis kiekvieną pirmadienį.

  Lietuvos piliečiams atvykusiems iš lentelėje nurodytų šalių, kuriose 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų, ir iš lentelėje neminimų valstybių - 14 d. izoliacija privaloma. Užsieniečiams atvykusiems iš Airijos, Ispanijos ir Maltos 14 d. izoliacija Lietuvoje privaloma.

   

  Šią savaitę Į Lietuvą draudžiama atvykti Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems asmenims iš Belgijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos, Portugalijos bei Švedijos Karalystės. Karantino metu į Lietuvą taip pat uždrausta atvykti visų kitų, ne EEE valstybių piliečiams. Išimtys pateiktos Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo https://bit.ly/3dm1W0r

  Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Keliaujantys turėtų nuolat sekti informaciją Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje.

  Jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad Lietuvos piliečiai ir šalyje teisėtai gyvenantys asmenys taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Todėl planuojant kelionę rekomenduojame išsiaiškinti ar valstybė į kurią vykstama priima ir kokios yra taikomos COVID-19 ribojančios priemonės. Daugiau informacijos: http://keliauk.urm.lt/lt/

  Užsienio reikalų ministerija perspėja nevykti į Belgiją, Jungtinę Karalystę, Švediją ir Portugaliją bei ragina atsisakyti nebūtinų kelionių į Airiją, Ispaniją ir Maltą. Rekomenduojame parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją bei tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje - iOS: https://goo.gl/dOxeli, Android: https://goo.gl/rPwrfx.

   

  Naujienlaiškio prenumerata