Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Latvijos lietuviai Rygoje diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.22 15:40
   Latvijos lietuviai Rygoje diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus
   Latvijos lietuviai Rygoje diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus
   Liekis3.jpeg Latvijos lietuviai Rygoje diskutavo apie Prezidento rinkimus ir referendumus

   Š.m. vasario 21 d. Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje surengė diskusiją “Prezidento rinkimai ir referendumas: politiniai iššūkiai ir poveikis”. Diskusijoje dalyvavo VDU prof. Šarūnas Liekis, Vilniaus politikos analizės instituto valdybos pirmininkas, instituto direktorė Virginija Būdienė, 30 Latvijos lietuvių bendruomenės, lietuvių profesionalų klubo Rygoje, Jelgavos lietuvių kultūros draugijos „Vytis“, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos vadovų bei narių. Susitikimą vedė ambasados pirmasis sekretorius Donatas Vainalavičius. 

   Profesorius Liekis pasidalino informacija apie tai, kaip vyksta rinkimų kampanijų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje bei pristatė įžvalgas apie tai, kokiais būdais kandidatai stengiasi laimėti rinkėjų palankumą. Buvo apžvelgti pagrindinių pretendentų tapti kandidatais į Respublikos Prezidentus viešieji įvaizdžiai. Diskusijos dalyvių dėmesys buvo atkreiptas į Prezidento institucijos vaidmenį politinėje sistemoje. Buvo išsakyti argumentai kodėl užsienyje nuolat gyvenantiems Lietuvos piliečiams yra svarbu dalyvauti rinkimuose. Instituto direktorė pristatė vykdomus tyrimus ir pakvietė kritiškai vertinti rinkimų agitacijoje išsakomas nuomones ir vertinimus. Taip siekiant išvengti sąmoningai klaidingos informacijos poveikio.

   Daugiausia diskusijų kilo dėl dvigubos pilietybės referendumo. Dalyviai išsakė argumentus už ir prieš bei asmeninius pastebėjimus apie abiejų galimų referendumo baigties rezultatų poveikį. Latvijos lietuviai atkreipė dėmesį į Latvijos patirtį leidžiant dvigubą pilietybę. Diskusijos dalyviai sutarė, kad užsienyje labai trūksta kokybiškų diskusijų ir informacijos apie referendumą. Kai kurių dalyvių nuomone, apie Lietuvoje vykstančius rinkimus reikėtų skelbti ir tradicinėse užsienio žiniasklaidos priemonėse.

   Susirinkusieji buvo paraginti būti aktyviais ir registruotis dalyvauti Prezidento rinkimuose gegužės 12 d. ir Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose gegužės 26 d. bei tomis dienomis vyksiančiuose referendumuose dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Registracija jau vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje internete www.rinkejopuslapis.lt, o netrukus bus galima registruotis ir ambasadose telefonu bei pateikiant prašymą raštu. Išankstinis balsavimas LR ambasadoje Latvijoje vyks gegužės 9-12 d. ir gegužės 23-24 d. Rinkėjai prašomi sekti informaciją ambasados interneto svetainėje.

   Naujienlaiškio prenumerata