Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame į Kauno dailininkų parodos LAIKINA/AMŽINA atidarymą Liepojoje

Sukurta 2019.06.17 / Atnaujinta 2019.06.17 09:56
  Kviečiame į Kauno dailininkų parodos LAIKINA/AMŽINA atidarymą Liepojoje

  Birželio 29 d. 14 val. Lietuvos ambasada Latvijoje ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius kviečia į Kauno dailininkų parodos LAIKINA/AMŽINA atidarymą Liepojos latvių bendruomenės namuose, Rožu laukums 5/6, Liepojoje. Paroda skiriama paminėti Liepojos tapimo Latvijos laikinosios vyriausybės būstine ir Kauno – laikinosios Lietuvos sostinės šimtmečius. Paroda veiks iki liepos 28 d.

  Lietuvos Respublikos Seimas atsižvelgdamas į tai, kad šiais metais sukanka 100 metų, kai 1919 m. sausio 2 d. iš okupuoto Vilniaus pasitraukė Laikinoji Vyriausybė ir Kaunas de facto tapo Lietuvos Valstybės institucijų darbo vieta 2019-uosius metus paskelbė Laikinosios sostinės atminimo metais.

  Taip jau sutapo, kad Kaunui ir Liepojai tuo pačiu istoriniu laikotarpiu buvo lemta tapti svarbiausiais Lietuvos ir Latvijos valstybių miestais – sostinėmis. Nors valstybių ir miestų istorijose tas periodas vadinamas „laikinosios sostinės“ metais, tačiau laikinumas Kauno meno istorijoje yra įgijęs labiau simbolinį pavadinimą.

  Tarpukario Kaunas – praktiškai naujai pastatytas, dabar pasaulinę nuostabą keliantis modernios architektūros miestas, sukurta savita Kauno meno mokykla. Ši mokykla subrandino XX amžiaus Lietuvos modernistinės dailės pagrindus. Dažnas Kauno (ir Lietuvos) šiuolaikinis menininkas, tiesiogiai ar ne, bet polemizuoja su XX amžiaus pradžios daile, kurią įprasmino ir pavertė institucine taip pat „laikinosios“ sostinės gyvavimas.

  Šioje parodoje taip pat galime pastebėti, kad savyje sukaupti laikinosios sostinės laikotarpio turiningi meniniai šaltiniai, per šimtą metų transformavęsi į šiuolaikinius menus, sugeba priminti apie save. Tai, kas kažkada buvo pavadinta laikina, tapo tradicijas puoselėjančia, dažnai polemizuojančia, kartais – taisykles  laužiančia, bet išlikusia stipria, nuolat pasikartojančia gija.

  Laikinumas, istorija, miestas, gyva tąsa ir ateities kūrimas – visa tai įvairiais, kartais sunkiai permatomais būdais pasireiškia menininkų praktikose. Taip laikina virsta amžina. Visa tai galime atrasti ir šioje Kauno menininkų darbų parodoje, kur eksponuojami tapytojų Rebekos Bruder, Laimos Drazdauskaitės, Prano Griušio,  Audronės Petrašiūnaitės, Viginto Stankaus (1962-2018), grafiko Romualdo Čarnos, skulptorių Vytauto Leono Striogos ir Stasio Žirgulio darbuose.

  Parodą Liepojoje organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius. Parodos kuratorius Eugenijus Nalevaika.

  Šiais metais Liepojoje savo veiklos 30-metį švenčia Liepojos lietuvių kultūros draugija „Rūta“ ir jos folkloro ansamblis „Senoliai“.

  Naujienlaiškio prenumerata