Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1a.jpg

Šiltą vidurvasario pavakarę, liepos 14 dieną, Lietuvos ambasados Latvijoje kiemo paviljone rinkosi Rygos lietuviai paklausyti aktorės Aldonos Vilutytės skaitomos poezijos.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
1.jpg

Š. m. liepos 6 d.,  21 valandą „Tautiška giesmė“ skambėjo Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje. Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje Artūro Žurausko vedini, akompanuojant Latvijos lietuvių politinių kalinių ir represuotųjų draugijos pirmininkui, lietuvių bendruomenės Rygoje aktyvistui Juozui Kružikui, Rygos lietuviai iš širdies giedojo Lietuvos himną, taip pažymėdami vienybę su viso pasaulio lietuviais Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos proga.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
liepos-68508136.jpg

Š m. liepos 14 d., penktadienį, 17 valandą kviečiame Jus į lietuviškos poezijos vakarą Lietuvos ambasados Rygoje (Rūpniecības iela 24) kiemelyje. Šiuolaikinės lietuviškos poezijos eiles mums skaitys aktorė ALDONA VILUTYTĖ.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2a.jpg

Š. m. birželio 28 d. Rygoje, „Maksla XO“ meno galerijoje (Elizabetes iela 14) atidaryta vieno žymiausio šiuolaikinių Lietuvos tapytojų, 2010 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Jono Gasiūno paroda. Parodos kuratorius – galerija „Meno parkas“ iš Kauno. Lietuvos ambasada Latvijoje – viena iš parodos Rygoje rėmėjų.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Tautiska-giesme.jpg

Liepos 6 d. visi pasaulio lietuviai susivienys giedodami „Tautišką giesmę“, ją giedosime ir mes!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Ambasadoriaus įžanginis žodis Misijan Sibiras pristatymo metu 1.jpg

Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje, dalyvaujant  Latvijoje gyvenantiems lietuviams, surengtas ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ pristatymas. Praeitais metais šešiolika „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių vyko į Igarką, kur tvarkė tremtinių ir politinių kalinių kapus, siekdami įamžinti lietuvių tremties ir amžino poilsio vietas. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, kreipdamasis į susirinkusiuosius, atkreipė dėmesį į šio projekto aktualumą prisimenant skaudžią lietuvių ir latvių tautų istorinę patirtį ir pažymėjo susitelkimo, vienybės ir patriotiškumo svarbą šiandieninėje neramioje politinėje situacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

PRIMENAME apie nuo 2017 m. gegužės 24 d.  įsigaliojusius pakeitimus Latvijos Respublikos kelių eismo įstatyme:

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
20170526_141927.jpg

Penktadienį, gegužės 26 dienos popietę, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje prasidėjo tarptautinis lietuvių dainų ir šokių festivalis „Mano tėviškės spalvos“, kurį organizuoja Latvijos lietuvių bendruomenė, vadovaujama Rolando Žalnieriaus.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Latvija sveikina Lietuvą su Vasario 16-ąja.jpg

Vasario 15-ąją Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasada Rygoje surengė diplomatinį priėmimą, į kurį pasveikinti Lietuvos atvyko Latvijos Saeimos Pirmininkė Ināra  Mūrniece, Latvijos Saeimos nariai, Užsienio reikalų ministerijos ir kitų valstybės institucijų, įstaigų, Latvijoje reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso, nevyriausybinių organizacijų, lietuvių verslo Latvijoje ir Latvijos lietuvių bendruomenės atstovai. Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, sveikindamas susirinkusius, pažymėjo, kad Lietuvos Taryba prieš 99 metus, Vasario 16-ąją,  pasirašydama Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, išsakė mūsų valstybingumo ir nepriklausomybės siekį. Tautos vienybė, nepakeičiamos vertybės - laisvės troškimas vėliau buvo ne kartą išbandyti. Sausio 13-ąją, Kovo 11-ąją dar kartą pakartojome siekį turėti laisvą, nepriklausomą ir demokratinę šalį. Lietuva ir Latvija visada buvo kartu savo laisvės kelyje, vedančiame į kuriančias valstybes – veržlias, atviras, išradingas, remiančias viena kita ir vieningas. Tik būdami kartu esame stiprūs ir galėsime įveikti kylančius iššūkius ir sunkumus, - sakė ambasadorius A. Žurauskas.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
sodra.jpg

Apie būtinybę sumokėti susidariusius PSD įsiskolinimus arba deklaruoti savo išvykimą „Sodra“ informavo 2016-ųjų pavasarį, o metų pabaigoje pradėjo vykdyti priverstinio skolų išieškojimo procedūras – pinigų nuskaitymą nuo sąskaitų. Pagrindinis šio darbo tikslas – sumažinti skolininkų skaičių žmones paskatinant sutvarkyti dokumentus. Dokumentais patvirtinus, kad žmogus dirbo ir įmokas mokėjo kitoje šalyje, įsiskolinimas bus perskaičiuojamas ir PSD įmokų mokėti nebereikės.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
autoLV.jpg

PRIMENAME, jog nuo 2017 metų sausio 1 dienos Latvijoje įsigalioja Kelių eismo įstatymo ir Transporto priemonių eksploatacijos mokesčio ir įmonių lengvųjų automobilių mokesčio įstatymo pakeitimai, numatantys leisti gyventojams Latvijos teritorijoje naudoti užsienyje nuolat registruotus automobilius, sumokėjus už tai mokestį.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
20161221_180117 var2.jpg

Gruodžio 21 dienos vakarą Lietuvos ambasadoje Rygoje viešėjo rašytojas Alvydas Šlepikas. Susirinkusiems lietuviams ir bičiuliams latviams rašytoją pristatė ambasadorius Artūras Žurauskas.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20161216_174021_v2.jpg

Penktadienį, gruodžio 16 d., Rygos lietuvių vidurinės mokyklos aktų salėje į prieškalėdinį vakarą susirinko lietuviški kolektyvai iš Rygos, atvyko muzikantų, šokėjų ir dainininkė iš Joniškio. Susirinkusius šiltai sveikino, sėkmingų Naujųjų Metų linkėjo Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, Rygos savivaldybės atstovai, Latvijos tautinių mažumų bendruomenių tarybos pirmininkas, čekų bendruomenės Latvijoje vadovė.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
12294_0_4_sveikatos_draudimas.jpg

Jei gaunate Lietuvos Respublikos įstatymais paskirtą valstybinio socialinio draudimo pensiją, tačiau išvykote gyventi į Europos Sąjungos šalis nares ar Norvegiją, Lichtenšteiną, Islandiją, Šveicarijos Konfederaciją (toliau – ES šalys) ir esate deklaravę gyvenamosios vietos pakeitimą, Jūs liksite apdraustu privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje ir galėsite naudotis šiuo draudimu gyvenamojoje šalyje TIK TADA, jei kreipsitės į Lietuvos teritorinę ligonių kasą dėl dokumento S1 išdavimo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
LT stalo užpildymo komanda.jpg

Gruodžio 3 dieną Rygoje surengta jau 20-oji jubiliejinė tarptautinė Kalėdų labdaros mugė kaimyninės šalies gyventojams ir svečiams atvėrė duris į didžiųjų metų švenčių pradžią. Šiemet gerumo ir bendrystės iniciatyvoje dalyvavo ir savo šalių tradicijas pristatė 24 Rygoje reziduojančios užsienio valstybių diplomatinės atstovybės, tarp jų ir Lietuvos ambasados Latvijoje darbuotojai ir jų šeimų nariai, Latvijos tarptautinė mokykla, įvairios nevyriausybinės organizacijos. Lietuviško stalo gėrybių grožis, įvairovė ir dosnumas nepaliko nei vieno abejingo mugės lankytojo ir kvietė įsigyti su meile pagamintų įvairių lietuviškų suvenyrų ir gardumynų. Lietuvos stalą aplankė Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis (Raimonds Vējonis), taip pat buvęs Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers).

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata