Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje

Sukurta 2020.06.03 / Atnaujinta 2020.06.04 09:24
   Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje
   Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje
   Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje
   Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje
   Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje

   Iki birželio 28 d. Rygos jugendo stiliaus centre galima apžiūrėti bendrą Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Kauno regioninio valstybės archyvo, Kaunas 2022 ir muziejaus parodą „Kauno modernizmo architektūra tarpukaryje”. Parodos tikslas – pažymėti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metus ir skatinti diskusiją apie Kauno, kaip modernizmo sostinės, fenomeną.

    

   Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas, sveikindamas į parodos atidarymą susirinkusius Latvijos kultūros ir meno atstovus bei diplomatinio korpuso narius, pastabėjo, kad Baltijos šalių miestai yra unikalūs savo architektūra. „Kauno modernizmo architektūra yra nuostabus tarpukario politinio, socialinio, ekonominio ir kultūrinio optimizmo atspindys” – kalbėjo ambasadorius.

   Parodą apie Kauno modernizmą ir kūrėjus pristatė Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus. Direktorius pažymėjo, kad tai tik kuklus bandymas, per archyvinių dokumentų, saugomų Kauno regioniniame archyve, pristatymą pagerbti tuos kūrėjus, kurių gebėjimai ir talentai ženkliai prisidėjo prie Kauno vystymo bei unikalaus identiteto formavimo.

   Įdomiu parodos akcentu tapo šiuolaikinio šokio teatro „Aura” vaizdo projektas, nukeliantis žiūrovus į parodoje pateikiamų pastatų interjerus. Simboliškai atidaryme skambėjo M. K. Čiurlionio kūriniai, atliekami Latvijos muzikos akademijos prof. Aldžio Liepinšo. 

   1919 m. Kaunas, netikėtai tapęs Lietuvos Respublikos sostine, radikaliai keitė savo identitetą. Per dvidešimt metų iškilo 12 tūkstančių pastatų, kurie pakeitė miesto socialinį ir architektūrinį veidą; Kaunas iš rusiškos provincijos miesto tapo modernia ir elegantiška Europos valstybės sostine.

   2015 m. unikalia tarpukario modernizmo architektūra garsėjančiam Kaunui suteiktas Europos paveldo ženklas. 2017 m. miesto 1919 – 1939 m. architektūra įtraukta į preliminarųjį UNESCO paveldo sąrašą, o 2022 m. Kaunas taps Europos kultūros sostine.

   Šios parodos rėmuose, kovo 26 d. 17 val. muziejuje, įvyks diskusija „Modernizmo judėjimo architektūra Kaune ir Rygoje”, kurioje dalyvaus Kauno technologijos universiteto Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovas dr. Vaidas Petrulis ir Rygos technikos universiteto Architektūros istorijos ir teorijos katedros vedėjas hab. dr. Janis Krastinis.

    

   Naujienlaiškio prenumerata