Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Istoriniu „Baltijos keliu“ entuziastai mins dviračiais nesustodami

Sukurta 2017.08.21 / Atnaujinta 2017.08.21 16:53
   Istoriniu „Baltijos keliu“ entuziastai mins dviračiais nesustodami
   Istoriniu „Baltijos keliu“ entuziastai mins dviračiais nesustodami

   „Baltijos kelias“ – itin ryški gairė Baltijos šalių atgimimo istorijoje.  Šiemet „Baltijos kelią“ dviračių entuziastai Mykolas, Martynas ir Jona, pasiryžo paminėti netradiciškai – startuoti Taline ir jau po paros finišuoti Vilniuje važiuojant dviračiais. Jokio miego – tik trumpi sustojimai.

   „Su Martynu priklausydami dviratininkų mėgėjų klubui “CHAIN GANG”, visą laisvą laiką leidžiame važinėdami dviračiais, dalyvaujame dviračių lenktynėse ir renginiuose. Kartą sugalvojome iš Vilniaus numinti į Klaipėdą. Tuomet, įbridę į jūrą, prižadėjome sau, kad kitąkart važiuosime iš Talino į Vilnių. Dabar atėjo laikas įgyvendinti sau duotą pažadą.“, - entuziazmo nestokoja Mykolas Mačiulis. „Pasiūlėme prisijungti keletui artimų bičiulių, subūrėme dalyvių ir lydinčiųjų komandą. Sulaukėme palaikymo iš artimųjų, draugų, pažįstamų, rėmėjų ir kitų geros valios žmonių. Taip pradėjome įgyvendinti savo svajonę“.

   Simboliška, kad Martynas, Jonas ir dalis lydinčiųjų yra stovėję Baltijos kelyje prieš 28 metus. Tai - stebuklas, kurį pavyko sukurti Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonėms. „Turime švęsti ir didžiuotis šiuo įvykiu. Prisiminti ir laikyti aukštai iškeltas galvas. Savo žygiu dviračiais norime paminėti Baltijos kelią, prisiminti ir pagerbti visus jame dalyvavusius.“, - tikina komanda.

   Ekipažas kelionę pradės rugpjūčio 22 dienos 19 valandą Taline. Nuo čia laukia 650 kilometrų iki Lietuvos sostinės. Pakeliui dviratininkai aplankys Rygą, o numatomas finišas – rugpjūčio 23 dienos  19 valandą Vilniuje, Arkikatedros aikštėje. Būtent tądien ir tą valandą prieš 28 metus gyva žmonių grandinė nusidriekė nuo Talino iki Vilniaus.

   Šiam žygiui dviratininkai naudos pačio aukščiausio lygio plento dviračius ir papildomą įrangą, skirtą įveikti ilgiems atstumams. Tai itin lengvi dviračiai, pagaminti iš anglies pluošto. Panašią techniką naudoja profesionalūs dviratininkai dalyvaudami „Tour de France“ varžybose. Norint ilgą laiką išlaikyti didelį greitį, neprarandant daug energijos, reikia sėdėti pozoje, kuri leistų sumažinti vėjo pasipriešinimą. Tam tikslui ant dviračio vairo bus sumontuoti specialūs laikikliai, kurie leis sėdėti aerodinamiškai ir važiuoti ekonomiškai.

   Ne mažiau svarbus ir fizinis pasirengimas. Šiai kelionei dviratininkai pradėjo specialų fizinį pasiruošimą prieš maždaug du mėnesius. Nė vienas iki šiol nėra įveikęs panašaus atstumo. Ruošiantis buvo svarbu reguliariai treniruotis ir pravažiuoti bent tris kartus po ne mažiau kaip 6 valandas. Būdavo taip, kad dviratininkai savaitgalį vykdavo į kalnų dviračių varžybas, kuriose lenktyniaudavo, o po finišo persirengdavo ir sėsdavo ant plento dviračių, kuriais grįždavo namo apie 100-150 kilometrų. Rimtesnių traumų pavyko išvengti, o dabar, likus kelioms dienos iki starto, teliko gerai pailsėti, kad būtų pačios geriausios sportinės formos.

    

    

   Naujienlaiškio prenumerata