Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Informacija apie atvykimo į Latviją sąlygas ir COVID-19 plitimą ribojančias priemones šalyje

Sukurta 2021.04.07 / Atnaujinta 2021.04.07 14:55
  Informacija apie atvykimo į Latviją sąlygas ir COVID-19 plitimą ribojančias priemones šalyje

  LIETUVOS URM REKOMENDUOJA Į LATVIJĄ NEVYKTI. Atvykimo reikalavimus, izoliacijos sąlygas ir išimtis numato Latvijos vyriausybės nutarimas (tarptautinių keleivių pervežimo, turizmo ir kelionių ribojimai žr. V dalį; izoliacija, namų karantinas ir saviizoliacija - žr. IX dalį).

  SVARBU: Ekstremalios situacijos metu užsieniečiams, neturintiems leidimo gyventi šalyje, leidžiama atvykti į Latviją tik dėl svarbių ir neatidėliotinų priežasčių: darbo, studijų, mokslo, šeimos susijungimo, gydymo, tranzito (kelionė per Latviją į kitą šalį), nepilnamečių palydos, grįžimo į nuolatinę gyvenamąją vietą ir laidotuvių.

   

  Atvykstantys į ar keliaujantys tranzitu per Latviją PRIVALO:

  1. Turėti neigiamą, ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą polimerazinės grandininės reakcijos SARS-CoV-2 PGR (angl. PCR) tyrimo rezultatą (EN, FR, DE, RU kalbomis arba lietuvių kalba, jei keliaujama iš) ARBA kitą medicinos įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo neplatina infekcijos (persirgusiems COVID-19 ne anksčiau nei prieš tris mėnesius). Kiti nei SARS-CoV-2 PGR testai Latvijoje nepripažįstami!

  2. Užpildyti covidpass.lv anketą ir išsisaugoti QR kodą (privaloma visiems asmenims, ne anksčiau nei 48 val., iki sienos kirtimo). Anketoje būtina pažymėti: a) neatidėliotinos kelionės priežastį ir kelionės metu turėti ją pagrindžiančius dokumentus; b) neigiamo PGR/PCR COVID tyrimo rezultato arba medicininės pažymos turėjimo faktą; c) jei Latvija yra kelionės tikslas - nurodyti izoliacijos vietą.

  3. Atvykus į šalį iš paveiktų šalių privaloma 10 dienų saviizoliuotis, pačių pasirinktoje vietoje (izoliacija netaikoma keliaujantiems tranzitu). Aktualus paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį.

  ! ! ! COVID testo ar medicininės pažymos ir svarbios priežasties atvyksti į Latviją turėjimas nepakeičia reikalavimo užpildyti covidpass.lv anketą, gauti QR kodą, o atvykus į šalį izoliuotis 10 dienų.

  ! ! ! Keliaujantys tranzitu per Latviją taip pat privalo turėti neigiamą COVID PGR tyrimo rezultatą ir QR kodą (izoliuotis Latvijoje nereikia). Neigiamą tyrimo rezultatą ir QR kodą taip pat privalo turėti ketinantys atskristi į Rygą ir toliau kitokiais būdais tęsti kelionę. Privačiu automobiliu privaloma Latviją kirsti per 12 val. nuo QR kodo gavimo; Viešuoju sausumos transportu - per 48 val., nuo QR kodo gavimo; Komerciniu transportu (krovinių gabeninimas ir pan.) - per 72 val. nuo QR kodo gavimo.

  Neigiami COVID tyrimo rezultatai nebūtini šiems į/per Latviją keliaujantiems asmenims:

  • Transporto, krovinių ir keleivių pervežimo paslaugas teikiančių įmonių personalui, įskaitant vykstančius į darbo vietą ar iš jos. Profesionalūs sunkvežimių ir autobusų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, paskutinės darbo dienos skaitmeninio tachografo vairuotojo kortelę arba tachografą, taip pat darbdavio išduotą tarptautinio transporto darbuotojo pažymėjimą, atitinkantį Europos Komisijos rekomenduojamą formą;
  • Kiekvieną dieną darbo, mokslo, studijų, vaikų priežiūros tikslais per Latvijos - Lietuvos sieną keliaujančius asmenis ir asmenis, kurie kasdien per sieną veža vaikus į akivaizdiniu būdu veikiančias švietimo įstaigas (Kasdien vykstantys per sieną QR kodą turi atnaujinti kas 30 dienų, turėti darbovietės, mokymosi ar pan., institucijos išduotą pažymą apie būtinybę kasdien kirsti sieną ir izoliuotis namuose laisvu nuo darbo ar mokslo kitoje sienos pusėje metu);
  • Jūrininkams grįžtantiems namo iš darbo laive arba į jį vykstantiems;
  • Oficialių delegacijų nariams, Latvijoje akredituotiems diplomatinių ir tarptautinių organizacijų darbuotojams ir jų šeimos nariams, diplomatiniams kurjeriams, Latvijos diplomatams ir diplomatinę tarnybą aptarnaujantiems darbuotojams;
  • Vaikams iki 11 metų.

  Vidinės ES sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija - atviros. Jas galima kirsti bet kokiu būdu, bet kurioje vietoje.

  Išorinės ES sienos Latvijoje su Baltarusija ir Rusija - dalinai uždarytos. Užsieniečiams leidžiama jas kirsti vieną kartą, keliaujant į savo nuolatinę gyvenamą valstybę.

  ! Ketindami vykti į Latviją iš kitų nei ES ir EEE valstybių oro transportu per Rygos oro uostą ir planuodami tęsti kelionę  sausumos transportu apie skrydžio garantijas ir užsieniečiams keliamus papildomus atvykimo į Rygą reikalavimus teiraukitės skrydžių operatorių

  ! Orlaivių keleiviams, keliaujantiems iš trečiųjų šalių per Rygos oro uostą į kitas šalis leidžiama atvykti ir keliauti per Latviją tranzitu, jei tokie keleiviai turi jungiamojo skrydžio iš Rygos bilietus ir oro uosto tranzito zonoje ne ilgiau nei 24 valandas laukia jungiamojo skrydžio;

  OFICIALIOS KONSULTACIJOS:

  • Fiziniams asmenims apie izoliacijos ir ribojančių priemonių taikymą - Ligų profilaktikos kontrolės centras (SPKC) tel.: +371 67387661.
  • Dėl sienų kirtimo sąlygų - Latvijos sienos apsaugos tarnyba tel.: +371 670 75616.
  • Atvykstantiems darbti ir, kurių atvykimas į Latviją yra būtinas Latvijos įmonių įsipareigojimams įvykdyti, gali būti taikoma saviizoliacijos išimtis. Norint, kad darbuotojams, kurie atitinka sąlygas, nebūtų taikoma saviizoliacija, atliekant darbo pareigas - Latvijos įmonė turi pateikti prašymą Latvijos investicijų ir vystymo agentūrai (LIAA) tel.: +371 67039400.

   

  Naujienlaiškio prenumerata