Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Prime3.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Rygoje.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva teikia  didelę reikšmę nuolatiniam glaudžiam dialogui tarp Baltijos valstybių premjerų. Tai yra esminė sąlyga, kad  bendri projektai būtų įgyvendinti, o bendra  politika Europos Sąjungoje, NATO ir kituose tarptautiniuose formatuose būtų išties veiksminga.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos »
Prof5.jpg

2019 m. gruodžio 4 d. Lietuvos ambasadoje Latvijoje įvyko baigiamasis metinis Lietuvos profesionalų klubo Rygoje „Global Lithuanian Leaders Riga” susitikimas. Susirinkusius klubo narius pasveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas. Jis pasidžiaugė, kad prieš metus įsikūręs profesionalų klubas sėkmingai gyvuoja ir palinkėjo sėkmės ateinančiais metais.

Paskaitą apie pokyčių valdymą versle skaitė renginio svečias, verslo praktikas, AB Litgrid nepriklausomas valdybos narys dr. Šarūnas Nedzinskas.

Susitikime išrinktas naujas klubo valdybos pirmininkas ir nauja valdyba.

 

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
Dagnija4.jpg

Spalio 30 d. Lietuvos ambasada Latvijoje surengė reputacijos valdymo mokymus lietuvių profesionalų klubo Rygoje (angl. Global Lithuanian Leaders: Riga) nariams. Seminarą „Kaip kurti gerą reputaciją Latvijoje – sėkmės patarimai ir gudrybės“ ambasadoje vedė reputacijos valdymo kompanijos „Lejina and Sleiers” vadovė ir įkūrėja Dagnija Lejina.

 

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
Latviai skelbimas_LV_MAZAS.jpg

Spalio 9 d. 18 val. kviečiame į knygos „Lietuviai Latvijos Respublikoje: 1918 – 1940 m.” pristatymą ir diskusiją su autoriais Latvijos nacionalinėje bibliotekoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Par6.jpg

Ambasadorius domėjosi lietuviškų įmonių veikla Latvijos rinkoje, pagrindiniais pasiekimais bei ateities planais. Šiais metais į parodą "Riga Food 2019" atvyko apie 30 kompanijų iš Lietuvos. Iš viso parodoje dalyvauja 720 įmonių iš 35 pasaulio šalių. Paroda vyks nuo rugsėjo 4 d. iki rugsėjo 7 d.

Ekonominiai santykiai »
Prezidentai.jpg

Liepos 23 d. pirmojo darbinio vizito Rygoje metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Latvijos valstybės vadovu Egilu Levitu, Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu, Latvijos parlamento pirmininke Inara Mūrniece, apsilankė Latvijos Nacionalinėje bibliotekoje ir susitiko su lietuvių bendruomene.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Joniskis1.jpg

Balandžio 26 d., Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas dalyvavo tradiciniame Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės narių ir Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupės delegacijos susitikime Joniškio r. Šiuo metu Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupei vadovauja Juta Strikė (Juta Strīķe). Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis. Į susitikimą buvo atvykęs ir Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Agnese4.JPG

2019 metų kovo 6 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje Europos Komisijos atstovybės Latvijoje ekonomikos patarėja A. Dagile pristatė Latvijos ekonominio ir socialinio vystymosi bei vykdomų reformų vertinimą.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
28406_71ff2bbaecb6db5a5224657d140e49ab.jpg

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Latvijos Ministru Pirmininku Arturu Krišjaniu Kariniu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas.    

„Latvija artimiausia ir svarbiausia mūsų kaimynė, mus vienija glaudūs praktiniai ryšiai, kalba ir kultūra. Labai vertinu aktyvų šalių dialogą, esame pasirengę tęsti bendradarbiavimą stiprinant saugumą, vystant bendrus energetinius ir transporto projektus. Manau, jog labai svarbu palaikyti ne tik formalų, bet ir neformalų bendravimą, tęsti tradiciją rengti bendrus Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdžius“- , sakė S.Skvernelis. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
IMG_0790.JPG

2019 metų vasario 1-3 d. Rygoje vyksta didžiausia šalyje turizmo paroda “BaltTour 2019”. Šiais metais Lietuva yra atstovaujamas kaip niekad gausiai. Parodoje dalyvauja 15 jungtinių stendų iš Lietuvos, kurie pristato beveik visus šalies regionus. Iš viso Lietuvą atstovauja daugiau nei 50 turizmo objektų.  

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Tur11.JPG

2019 metų sausio 31 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje įvyko Žemaitijos ir Aukštaitijos turizmo išteklių ir galimybių naujienų pristatymo renginys. Jo metu Šiaulių, Anykščių bei Plungės turizmo informacijos centrų vadovai Latvijos turizmo agentūrų atstovus, turizmo klausimais rašančius žurnalistus bei gidus informavo apie pagrindinius turizmo maršrutus, kultūrinius objektus ir renginius bei kulinarinį paveldą.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vėliavos.jpg

Lietuvos gyventojai draugiškiausia valstybe laiko Latviją, o keliančia didžiausią grėsmę - Rusiją. Tai parodė Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Dažniausiai kaip prioritetinio bendradarbiavimo šalys buvo nurodomos Latvija (65 proc.), Lenkija (62 proc.), Estija (58 proc.) ir Vokietija (55 proc.). Dauguma žmonių kaip nedraugišką Lietuvai šalį įvertino Rusiją - 68 proc. Beveik visus dvišalius santykius respondentai apibūdino kaip greičiau teigiamus, negu neigiamus. Išimtis Rusija - dvišalius santykius su ja neigiamai apibūdino 82 proc. respondentų, o teigiamai tik 7 proc. Geriausiai santykiai buvo įvertinti su Latvija, Estija, Ukraina, Vokietija ir JAV.

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata