Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena

Sukurta 2019.09.18 / Atnaujinta 2019.09.18 14:21
  Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena

  Rugsėjo 21 dieną Biržuose bus paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingo šventės atidarymo metu dalyvius sveikins Lietuvos Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Latvijos Saeimos Pirmininkė I. Mūrniecė, abiejų šalių kultūros ministrai, vyks Lietuvos ir Latvijos diplomatų chorų ir Palangos pučiamųjų orkestro bendras pasirodymas.

  Šventės metu taip pat vyks amatininkų ir tautodailininkų mugė, tarptautinė latvių tapytojo G. Eliaso darbų paroda, baltų kulinarinio paveldo, abiejų šalių kino filmų pristatymo renginiai, įvairūs koncertai ir parodos. Šventę vainikuos Balduonės ir Vecumniekų jaunimo simfoninio orkestro „DRAUGI“ ir Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertas.

  Šių metų Baltų vienybės dienos bendras minėjimas vyks jau aštuntą kartą. Vienais metais toks minėjimas rengiamas Lietuvoje, kitais - Latvijoje. Praėjusiais metais Baltų vienybės dienos šventė vyko Jelgavoje,  ankstesniais metais – Palangoje, Liepojoje, Rokiškyje, Rucavoje, Šiauliuose ir Bauskėje.

  Baltų vienybės diena – tradicinė šventė, kurios tikslas yra populiarinti glaudžius latvių ir lietuvių tautų bei valstybių ryšius, pristatyti ir puoselėti Baltijos valstybių kultūrą ir papročius. Baltų vienybės dieną švenčiama kasmet, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, per kurį sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 2000 metais Lietuvos ir Latvijos Parlamentai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

   

  Naujienlaiškio prenumerata