Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasada teikia tik neatidėliotiną konsulinę pagalbą

Sukurta 2020.04.04 / Atnaujinta 2020.04.27 13:29
  Ambasada teikia tik neatidėliotiną konsulinę pagalbą

  Siekiant apriboti COVID-19 plitimą Lietuvoje nuo 2020 kovo 16 d. 00 val. iki gegužės 11 d. 24 val. yra įvestas karantinas. Latvijoje – nepraprastoji padėtis paskelbta iki gegužės 12 d. 

  Šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų. Piliečiams, šiuo metu esantiems Latvijoje, lieka galimybė į Lietuvą grįžti lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą. Lietuvos sienų kontrolė pratęsta iki gegužės 14 dienos 18 val.

  Lietuvos piliečiai, atvykę į Latviją darbo reikalais, gali iš karto pradėti dirbti, jei laisvu nuo darbo metu laikosi saviizoliacijos taisyklių. Įvažiavę ir pasilikę šalyje kitu, nei darbo ar tranzito į Lietuvą tikslu, privalo izoliuotis ir šalyje praleisti 14 d.

  Karantino laikotarpiu ambasada teikia tik neatidėliotiną konsulinę pagalbą. Konsulinės paslaugos laikinai neteikiamos, tame tarpe ir pasų ar asmens tapatybės kortelių išdavimas ar keitimas. Jei esate Latvijoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į ambasadą elektroniniu paštu [email protected]

  • Informuojame, kad Latvijos Respublikos Ministrų kabineto įsakymo Nr. 103 „Dėl nepaprastosios padėties paskelbimo“ 4.35 punktas numato, kad „užsieniečiai, teisėtai gyvenę Latvijos Respublikoje iki 2020 m. kovo 13 d. ir kurių teisėto gyvenimo laikotarpis pasibaigė po 2020 m. kovo 13 d., nepaprastosios padėties metu gali toliau gyventi Latvijos Respublikoje negaudami naujo leidimo gyventi ar vizos ir išlaikydami teisę į darbą, jei tai nustatyta minėtame leidime gyventi ar vizoje“;

   

  Oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną Lietuvoje, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt.

  Jei pametami ar baigia galioti asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai:

  • gali būti išduotas Asmens grįžimo pažymėjimas, skirtas grįžti į Lietuvą, galiojantis 15 d.
  • piliečiui, esančiam Latvijos Respublikoje ir neplanuojančiam grįžti į Lietuvą, piliečio prašymu gali būti išduodama konsulinė pažyma, patvirtinanti jo pilietybę ir teisę į Lietuvos Respublikos piliečio pasą ir/ar ATK. Už konsulinių pažymų išdavimą imamas 30 Eur. konsulinis mokestis.

  ! Karantino laikotarpiu prašymus dėl pažymų išdavimo prašome pateikti elektroniniu ar paprastu paštu. Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją, prie prašymo nereikalaujama pridėti asmens tapatybės dokumento kopijos notarinio patvirtinimo. Parengtos pažymos bus išsiunčiamos piliečiams paštu ar per kurjerį.

  Naujienlaiškio prenumerata