Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aktuali informacija keliaujantiems į ar per Latviją

Sukurta 2020.05.26 / Atnaujinta 2020.05.29 16:13
  Aktuali informacija keliaujantiems į ar per Latviją

  Nuo gegužės 15 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys gali be apribojimų ir izoliacijos keliauti Baltijos valstybėse, jeigu per pastarąsias 14 dienų nebuvo iš jų išvykę. Nuo birželio 1 d. pilnai atverta Lietuvos siena su Latvija - sieną galima kirsti visais būdais bet kurioje vietoje. Į Lietuvą atvykusiems asmenims, per pastarąsias 14 parų keliavusiems kitose valstybėse, išskyrus Baltijos šalis, - privaloma 14 dienų izoliacija.

  Latvijoje nepaprastoji padėtis galioja iki birželio 9 d. Atvykti ir išvykti iš Latvijos galima reguliariais tarptautiniais orlaivių bei autobusų reisais. Atnaujintas susisiekimas autobusais tarp Baltijos valstybių. Susisiekimas su kitoms užsienio valstybėmis vyksta pagal vežėjui išduotus specialius Latvijos susisiekimo ministerijos leidimus. Pasitikrinti ar reisui iš ar į Latviją yra išduodas leidimas ir kokios yra keleivių gabenimo sąlygos galima čia http://sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533.

  Latvija nėra atnaujinusi sienų su Lietuva ir Estija kontrolės. ES, EEE šalių ir Šveicarijos piliečiams ir nuolat šiose šalyse gyvenantiems asmenims leidžiama atvykti ir išvykti iš Latvijos. Keliauti per Latviją tranzitu į nuolatinę gyvenimo vietą leidžiama visais būdais, įskaitant viešajį transportą dėvint kaukę. Prieš keliaujant per Latviją į kitas nei Baltijos šalis būtina įsitinti, jog jos įsileidžia. Vykstant per sienas būtina turėti galiojančius asmens kelionės dokumentus.

   

  • Į Lietuvą iš Latvijos lengvaisiais automobilais leidžiama laisvai įvažiuoti ir išvažiuoti per Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medumi ir Kalvių-Meitenės sienos perėjimo punktus (iki birželio 1 d.). Atvykus į Latviją iš kitų nei Baltijos valstybių būtina nedelsiant keliauti į nuolatinę gyvenimo vietą. Atskridus į Rygos oro uostą ar atplaukus keltais į Rygą, Ventspilį ar Liepoją leidžiama vykti asmeniniais ir nuomotais automobiliais, įskaitant atvykusius iš Lietuvos pasiimti keleivių, tarptautinio ir tarpmiestinio susisiekimo autobusais bei taksi. Atvykusiems į Latviją viešuoju transportu leidžiama naudotis tik vykstant į saviizoliacijos vietą; būtina dėvėti veido kaukę.

  ! Tarp Baltijos valstybių pradeda kursuoti tarptautiniai autobusai Ollex, Ecolines, Eurolines ir Lux Express. Reisų datų ir bilietų teirautis pas vežėjus ir autobusų stotyse.

  ! Jei buvote išvykę už Estijos, Latvijos valstybių teritorijų, grįždami į Lietuvą privalote užpildyti anketą  https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir 14 d. laikytis karantino.

  Į Latviją iš Estijos galima atvykti per Ikla-Ainaži, Lilli-Ungurini, Valga-Valka ir Murati-Veclaicene sienos perėjimo postus.

  Į Latviją iš Rusijos Lietuvos piliečiams leidžiama vieną kartą atvykti arba išvykti per Terehovo, Grebnevo ir Vientuls, o iš Baltarusijos - per Paternieku ir Silenes sienos kirtimo postus, grįžtant į savo nuolatinę gyvenimo vietą.

  Daugiau informacijos keliaujantiems ir karantino Lietuvoje sąlygas žr. https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

  Atvykstantiems į Lietuvą asmenims (vežėjams) yra sukurta elektroniniu būdu pildoma anketa lietuvių ir anglų k.
   
  Nemokama mobilioji programėlė telefonams „Karantinas“ bus naudinga tiems, kurie priversti laikytis karantino ir izoliuotis namuose, ir visiems, kas rūpinasi savo bei aplinkinių sveikata. Programėlę jau galima atsisiųsti iš Google Play ir Apple Store.
   
  KITA AKTUALI INFORMACIJA:
  Informacija apie tarptautinius reisus į/iš Rygos, kuriems yra suteiktas leidimas - http://sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533
  Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją Lietuvoje - www.koronastop.lt
  Nuolat atnaujinama informacija ir pranešimai ambasados Latvijoje Facebook paskyroje - shorturl.at/eoNVZ
  Visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai: +370 618 79984, +370 616 94562.
  Informacija apie valstybės sienos valdymą - www.pasienis.lt

  Naujienlaiškio prenumerata