Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas

„Vilko vaikų“ istorijos Rygoje

Sukurta 2016.12.22 / Atnaujinta 2016.12.22 16:39
    „Vilko vaikų“ istorijos Rygoje
    „Vilko vaikų“ istorijos Rygoje
    „Vilko vaikų“ istorijos Rygoje

   Gruodžio 21 dienos vakarą Lietuvos ambasadoje Rygoje viešėjo rašytojas Alvydas Šlepikas. Susirinkusiems lietuviams ir bičiuliams latviams rašytoją pristatė ambasadorius Artūras Žurauskas.

   Alvydas Šlepikas pasakojo apie savo pirmo ir kol kas vienintelio romano „Mano vardas - Marytė“, 2013 metais apdovanoto Rašytojų sąjungos ir Jono Marcinkevičiaus premijomis, tituluoto 2012 metų knyga, atsiradimo istoriją. Romane kalbama apie taip vadinamuosius „vilko vaikus“ - vokietukus vaikus iš Rytprūsių, po Antrojo pasaulinio karo per Nemuną nuo rusų kareivių žiaurumo, skurdo ir bado traukusius į Lietuvą, ten elgetavusius, dirbusius lietuvių ūkininkų šeimose, pervadintus lietuviškais vardais. Rašytojas išsamiai papasakojo, kaip „atrado“ šią temą, kodėl ji sudomino, kaip susirado ir bendravo su šiais žmonėmis - tiek gyvenančiais Lietuvoje ir dažniausiai praradusiais ryšius su savo vokiškomis šaknimis, tiek gyvenančiais Vokietijoje. Iš Vokietijos daug dokumentinės medžiagos apie „vilko vaikus“ rašytojui siuntė tuometinis Lietuvos  ambasadorius Berlyne Evaldas Ignatavičius.  

   Po rašytojo pristatymo buvo galima įsigyti iš leidyklos atvežtų romano ‚Mano vardas - Marytė“ ir novelių knygos „Lietaus dievas ir kiti“  egzempliorių.  Prie rašytojo kaipmat susidarė eilutė, norinčių gauti autografą ir dedikaciją ant įsigytosios knygos, užduoti klausimų.

   Ambasadorius Artūras Žurauskas pakvietė vakaro svečius pasivaišinti adventinėmis vaišėmis, pabendrauti.

   ```

   2015 metais romanas "Mano vardas - Marytė"  buvo išverstas į latvių kalbą, vertėja - Daina Avotiņa, išleido leidykla "Lauku Avīze".

   Naujienlaiškio prenumerata