Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Janina Audra Fiserienė-Toleikytė_3.jpg

Pirmadienį, sausio 28 d. 18 val. kviečiame į tapytojos Janinos Audros Fiserienės-Toleikytės personalinės parodos „Besivejant laiką‘‘ atidarymą Lietuvos ambasadoje Latvijoje (Rūpniecības iela 24, Ryga).

Pirmdien, 28. janvārī, plkst. 18.00 aicinām uz gleznotājas Janinas Audras Fiserenes-Toleikītes (Janina Audra Fiserenė-Toleikytė) personālizstāde „Ķerot laiku“(„Basivejant laiką‘‘) atklāšanu Lietuvas vēstniecībā Latvijā.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vėliava sausio 13.jpg

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. 

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę sužibo Lietuvos Respublikos ambasados Latvijos Respublikoje languose ir Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje.

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Klubas1.JPG

Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadoje Latvijoje vyko antrasis Lietuvos profesionalų klubo Rygoje „Global Lithuanian Leaders Riga“ susitikimas.

Renginio metu ambasadorius Artūras Žurauskas palinkėjo susirinkusiems aktyviai tęsti veiklą ir ateinančiais metais bei savo darbais prisidėti prie Lietuvos ir Latvijos ekonominio bendradarbiavimo plėtros.  

Lietuvos profesionalų klubo Osle atstovas Tomas Pujanauskas papasakojo apie klubo veiklą bei pasidalino praktine patirtimi.  Jo teigimu, pagrindinis profesionalų klubo Osle tikslas yra edukuoti vieni kitus, padėti naujai atvykusiems lietuviams savo praktiniais patarimais bei garsinti Lietuvos pasiekimus.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
IMG_0152.JPG

2018 m. gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje organizavo Rygoje reziduojančių Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadorių susitikimą su naujuoju Saeimos užsienio reikalų komiteto pirmininku (URK) Rihards Kols. Susitikime dalyvavo Lietuvos, Estijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai Latvijoje. Įžanginėje kalboje Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo, kad šis susitikimas yra gera proga išgirsti naujai išrinkto Latvijos parlamento pozicijas esminiais užsienio politikos klausimais. Susitikimo metu pristatyti Latvijos užsienio politikos prioritetai bei vidaus politinės aktualijos.

Susitikime didelis dėmesys buvo skirtas migracijos klausimui. Gruodžio 6 d. Saeima priėmė rezoliuciją, kuria Vyriausybę ragina neprisijungti prie JT migracijos pakto. R. Kols, kuris priklauso „Nacionaliniam aljansui“, pasisakančiam prieš šį dokumentą, pateikė pagrindinius tokio sprendimo argumentus. Taip pat buvo aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, transatlantiniai santykiai bei santykiai su Rusija ir Baltarusija, regioninis bendradarbiavimas.  R. Kols informavo apie neseniai priimtą Diasporos įstatymą. Saeimos URK pirmininkas taip pat informavo apie vykstančias derybas dėl naujos Vyriausybės formavimo.

2017 m. Lietuvos ambasada Latvijoje organizavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadorių susitikimą su Latvijos gynybos ministru R. Bergmaniu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Vejonis.jpg

Praėjusį šeštadienį, gegužės 1 d., Lietuvos ambasados Latvijoje kolektyvas dalyvavo Kalėdinėje labdaros mugėje Rygoje. Tradiciškai kasmet mugę rengia Tarptautinis moterų klubas Rygoje, o dalyvauja Latvijoje reziduojančios užsienio šalių diplomatinės atstovybės, mokyklos ir nevyriausybinės organizacijos.

Lietuvos stalą mugėje aplankė Latvijos prezidentai Raimondas Vėjuonis ir Valdis Zatlers su poniomis. Lietuvos Respublikos ambasadorius su žmona prezidentams įteikė dovanų ir lietuviškų suvenyrų. R. Vėjuoniui, linkint turtingo ir tvaraus šalies biudžeto ateinančiais metais, taip pat padovanota kiaulė taupyklė.

Šiais metais Lietuvos ambasadai prekes parūpino „Senukai“, „Maxima“, „Rūta“, „SPA Vilnius“, „Royal SPA Residence Birštonas“, „Vytautas mineral SPA“. Už parduotas prekes ambasada surinko beveik 1100 Eur., kurie atiteks labiausiai globos ir paramos reikalaujantiems asmenims, institucijoms bei organizacijoms.

Lietuviai Latvijoje »
Turizmas2.JPG

Lapkričio 28 d. Lietuvos ambasadoje Latvijoje įvyko Birštono kurorto pristatymo renginys. Jo metu Birštono savivaldybės ir sanatorijų, sveikatingumo ir SPA centrų, viešbučių atstovai pristatė išskirtinius kurorto privalumus, papasakojo apie naujoves, kuriomis ateinančiais metais stebins savo svečius.

Ekonominiai santykiai »
2ANNAS_Plakats.jpg

Lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) nuo 19:30 val. Rygos tarptautiniame trumpametražinių filmų festivalyje 2Annas, kino centre KSuns, vyks Lietuvos šimtmečio programos filmų peržiūra ir susitikimai su režisieriais.

- Šimtamečių godos, Robertas Verba, dokumentinis, 1969, 20 min
- Nerutina, Jūratė Samulionytė, vaidybinis/animacija, 2007, 15 min
- Galim susitikti, galim nesusitikti, Skirmanta Jakatiė, animacija, 2011, 8 min
- The Idylls of Kirtimai, Artūras Jevdokimovas, dokumentinis, 1991, 14 min
- Triukšmadarys, Karolis Kaupinis,vaidybinis, 2014, 15 min.

 

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Mazoji Gildija.jpg

Šį savaitgalį Vilniaus senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ ir  „Musica Antiqua Salzburg“ koncertavo  Tarptautiniame Rygos Bacho kamerinės muzikos festivalyje, surengė meistriškumo pamokas ir kvietė Rygos gyventojus bei svečius į sulėktuves (angl. flash-mob)

Lietuvą visoje Europoje garsinantis muzikinis-edukacinis projektas „Hanzos kelias“  (meno vadovas Rodrigo Calveyra) lapkričio 23–26 dienomis buvo pristatytas ir valstybingumo šimtmetį švenčiančioje Latvijoje, 18-ajame Tarptautiniame Rygos Bacho kamerinės muzikos festivalyje. „Canto Fiorito“ ir „Musica Antiqua Salzburg“  koncertas, vykęs lapkričio 25 d. 19 val. Rygos Mažosios Gildijos salėje, buvo pavadintas „Hanzos kelias – Lietuvai 100!”. Šis muzikinis įvykis priminė, kad dvi valstybingumo šimtmečius žyminčias kaimynines šalis, kadaise vienijamas Hanzos sąjungos, jungia bendras muzikinis paveldas, europinė kultūra ir istorija. Koncerto klausytojus pasveikino ambasados pirmasis sekretorius Donatas Vainalavičius.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Hanzos laive.jpg

Lietuvą visoje Europoje garsinantis muzikinis-edukacinis projektas „Hanzos kelias“  (meno vadovas Rodrigo Calveyra) lapkričio 23–26 dienomis bus pristatytas ir valstybingumo šimtmetį švenčiančioje Latvijoje, 18-ajame Tarptautiniame Rygos Bacho kamerinės muzikos festivalyje. Simboliška, kad „Canto Fiorito“ ir „Musica Antiqua Salzburg“  koncertas, vyksiantis lapkričio 25 d. 19 val. Rygos Mažosios Gildijos salėje, pavadintas „Hanzos kelias – Lietuvai 100!”. Šis muzikinis įvykis – tai puiki proga prisiminti, kad dvi valstybingumo šimtmečius žyminčias kaimynines šalis, kadaise vienijamas Hanzos sąjungos, jungia ir bendras muzikinis paveldas.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
left Orange.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijos Respublikoje nušvito oranžine spalva. Ambasada tokiu būdu prisijungė prie akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“, pažymėdama Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Lapkričio 25- gruodžio 10 d. laikotarpiu kasmet visame pasaulyje pažymima „16 dienų prieš smurtą dėl lyties“. Akcija tęsis iki gruodžio 10-osios, Tarptautinės žmogaus teisių dienos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Latvijoje »
sueiga.jpg

Š.m. lapkričio 22 d. Lietuvių organizacijų Latvijoje vadovai rinkosi į kasmetinę sueigą Lietuvos Respublikos ambasadoje Latvijoje. Vadovai išklausė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus Marijaus Gudyno pranešimą apie Globalios Lietuvos programą, apsikeitė informacija apie veiklos problemas bei iššūkius, atnaujino ryšius su ambasada ir planavo kitų metų renginius.

Lietuviai Latvijoje »
LRP foto.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Latvijos Respublikos vadovą Raimondą Vėjuonį ir visus latvius 100-ųjų valstybės Nepriklausomybės metinių proga.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20181107_190407.jpg

Š.m. lapkričio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Latvijoje susirinkę verslo srities profesionalai įkūrė „Global Lithuanian Leaders Riga“ klubą, išsirinko vadovą bei valdybą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Latvijoje »
diplomato diena.jpg

Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorė Jolanta Nagle pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorių Latvijos Respublikoje Artūrą Žurauską ir ambasados kolektyvą diplomatinės tarnybos šimtmečio proga.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata