Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Mazas COVID LV.JPG

Visi (be išimčių) atvykstantys į Latvijos Respubliką privalo užpildyti anketą COVIDPASS.LV ir išsaugoti QR kodą prieš kertant valstybės sieną. Atvykusiems į Latviją iš šalies, kurioje susirgimų skaičius yra didesnis nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, įskaitant Lietuvą, privaloma 10 d. saviizoliacija pačių pasirinktoje vietoje.

Keliaujantiems per Latviją tranzitu bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų į/iš oro uostų ar uostų izoliuotis Latvijoje ar turėti atliktą testą neprivaloma. Vidinės Europos Sąjungos sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija yra atviros. Išorines Europos Sąjungos sienas Latvijoje su Baltusija ir Rusija užsieniečiams leidžiama kirsti tik grįžtant į savo nuolatinę gyvenamą valstybę.

!!! 2020-12-01 Latvijos vyriausybė pratęsė nepaprastąją padėtį iki sausio 11 d. ir įvedė papildomas naujas COVID-19 plitimą ribojančias priemones: susitikti leidžiama 2 žmonėms, išlaikant 2 m. atstumą; kaukės privalomos visiems visose patalpose; savaitgaliais ir švenčių dienomis dirba tik vaistinės, maisto parduotuvės bei degalinės (prekyba alkoholiu nevyksta); griežtinama COVIDPASS.LV kontrolė ant valstybinių sienų; neleidžiami didesni nei vieno namų ūkio privatūs renginiai bei šventės; nutraukiamas sveikatos paslaugų tiekimas medicininio turizmo sektoriuje; Stabdoma kultūros centrų, parodų ir mugių veikla.

Oficialias konsultacijas privatiems asmenims dėl atvykimo ir COVID-19 ribojančių priemonių teikia Latvijos ligų profilaktikos ir prevencijos centras (SPKC) tel.: +371 67387661. Oficialias konsultacijos verslo subjektams apie atvykimo darbo reikalais sąlygas teikia Latvijos investicijų ir vystymo agentūra (LIAA) tel.: +371 67039400.

Norėdami susipažinti detaliau paspauskite ant pranešimo pavadinimo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Konsulinė informacija.jpg
 

2020 m. gruodžio 1 d. įsigalioja nauja Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio įstatymo redakcija ir nauji konsulinio mokesčio dydžiai. Su naujais konsulinio mokesčio dydžiais galite susipažinti čia

Daugiau informacijos apie ambasadoje teikiamas konsulines paslaugas ir pagalbą rasite čia - http://lv.urm.lt/lv/lt/konsuline-informacija. Taip pat primename, kad daug kasdieninių paslaugų yra prieinama per elektroninius valdžios vartus - https://www.epaslaugos.lt/portal/

Konsulinės naujienos »
Ministro sveikinimas.png

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Latviją valstybės Nepriklausomybės dienos proga.

"Sveikinu mūsų brolius ir seseris Latvijoje su valstybės paskelbimo diena! Šiandien mes kartu su Jumis minime Latvijos sėkmės istoriją. Ilgiausių metų laisvai Latvijai!” - latviškai kalbėjo ministras. Įrašą galima peržiūrėti čia - https://fb.watch/1QREzedTd_/

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Mazas 2 COVID LV.JPG

Ambasada Latvijoje primena, kad visi, be išimčių, iš bet kurios valstybės atvykstantys į Latvijos Respubliką, prieš kirsdami valstybės sienas privalo užpildyti anketą ir išsaugoti QR kodą. QR kodas nepakeičia reikalavimo izoliuotis 10 d. atvykus į Latviją iš valstybių, kuriose susirgimų yra daugiau nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Susirgimų rodikliai yra skelbiami latvių, anglų ir rusų kalbomis Latvijos ligų profilaktikos ir kontrolės centro (SPKC) svetainėje.

Asmenys, kurie jau naudojasi kasdien vykstančių per sieną izoliacijos reikalavimo išimtimi, pirmą elektroninę covidpass.lv anketą turi užpildyti ir gauti QR kodą ne anksčiau nei 48 val., prieš pirmą sienos kirtimą nuo spalio 12 d. Kitą anketą reikės užpildyti po 30 d. nuo pirmosios.

Keliaujantys per Latviją tranzitu ir pavežantys ar vykstantys pasiimti tranzitu per Latviją keliaujančių asmenų, taip pat privalo pildyti anketą, nurodydami, kad per šalį keliauja tranzitu. Vykstant tranzitu izoliuotis Latvijoje ar turėti testą nereikia, bet draudžiama užtrukti Latvijoje ilgiau nei 12 val., lankytis svečiuose ar viešose vietose, o vietose kur gali būti kitų žmonių privaloma dėvėti veido kaukę.

Atvykimo į Latviją tvarka, saviizolijos reikalavimai ir išimtys bei epidemiologinio saugumo priemonės yra išdėstytos Latvijos vyriausybės nutarime dėl epidemiologinio saugumo priemonių, skirtų riboti COVID-19 infekcijos plitimą ir Latvijos vyriausybės nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo. Latvijos vyriausybės informacija apie COVID-19 ribojančias priemones ir jų taikymą. Oficialios konsultacijos fiziniams asmenims yra teikiamos tel. +371 67 387661 (SPKC), o ketinantiems atvykti darbo ar verslo tikslais tel. +371 68 803505 (Latvijos plėtros ir vystymo agentūra – LIAA). Rekomendacinio pobūdžio informaciją darbo dienomis teikia ir Lietuvos ambasada Latvijoje.

Norėdami skaityti toliau paspauskite ant šio pranešimo pavadinimo...

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
COVIDPASS.LV_mazas.png

Latvijos vyriausybės puslapyje https://covid19.gov.lv/index.php/en latvių, anglų ir rusų kalbomis pateikiama informacija atvykstantiems asmenims - atvykimo sąlygos, izoliacijos taisyklės, prevencinės priemonės ir patarimai bei reikalavimai verslo subjektams. Iki gruodžio 6 d. šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis. Kelionių rekomendaciją žr. https://keliauk.urm.lt/lt/location/latvia.

Atvykusiems į Latviją iš Lietuvos taikoma privaloma 10 d. izoliacija savo pasirinktoje vietoje. Latvijos vyriausybės nutarimas dėl ribojančių priemonių ir išimčių žr. https://likumi.lv/ta/en/en/id/315304 (angl.)

Nurodytais kontaktais https://covid19.gov.lv/en/contacts gausite oficialią informaciją rūpimais klausimais dėl atvykimo, vykimo tranzitu, skrydžių, darbo, izoliacijos ar pan., arba galėsite užsiregistruoti #COVID19 testui. Jūsų patogumui svetainėje taip pat yra pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus.

                                KONSULTACIJAS TEIKIA:

Ligų profilaktikos ir kontrolės centras (privatiems asmenims) +371 673 87661;

Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (verslo subjektams ir darbo kelionių klausimais) +371 688 03505;

Sienos apsaugos tarnyba (ketinantiems kirsti išorines ES sienas Latvijoje) +371 670 75616;

Greitoji medicinos pagalba (pajutus simptomus) 113; Policija (pranešti apie pažeidimus) 110.

01.png

2020 m. spalio 25 d. vyks pakartotinis rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą balsavimas. Balsuojančių ambasadoje laukiame š.m. spalio 22 - 23 d. nuo 9 iki 14 val. ir spalio 25 d.nuo 10 iki 20 val.

UŽSIREGISTRUOKITE https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/ ir biuleteniai ambasadoje bus išduoti greičiau.

Atvykdami balsuoti turėkite asmens DOKUMENTĄ, RAŠIKLĮ ir dėvėkite KAUKĘ.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
COVIDPASS.LV_mazas.png

Nuo spalio 12 d. VISI, vykstantys į Latviją ar keliaujantys per šalį tranzitu, privalo užpildyt elektroninę anketą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą rasite čia https://covidpass.lv/ ! Atvykus į Latviją iš COVID-19 paveiktos šalies, įskaitant Lietuvą, privaloma turėti QR kodą ir izoliuotis dešimčiai dienų. Informacijos apie anketos pildymą teirautis tel.: +371 672 19111 (https://bit.ly/30X57aE)

Anketą būtina užpildyti likus ne daugiau kaip 48 val. iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo. Kiekvienam suaugusiajam turi būti pildoma atskira anketa, o nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Kodą privaloma parodyti to paprašiusiems Latvijos Respublikos pareigūnams. Asmenys, kurie jau naudojasi kasdien vykstančių per sieną izoliacijos reikalavimo išimtimi, anketą turi užpildyti ir gauti QR kodą ne anksčiau nei 48 val., prieš pirmą sienos kirtimą. Kitą anketą reikės užpildyti po 30 d. nuo prieš tai pateiktos.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
DSC_1258.JPG

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų dieną - spalio 11 d. ambasada dirba nuo 10 iki 20 val.

Kviečiame užsiregistruoti https://www.rinkejopuslapis.lt/ ir atvykti balsuoti. Dėkojame visiems, kurie saugodami savo ir kitų sveikatą, atvyksta užsiregistravę, nes tokiu atveju galėsime biuletenius išduoti ženkliai greičiau, dėvėdami kaukes ir turėdami rašiklius. Registruotis galima iki rinkimų dienos pabaigos.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Rinkimai1.JPG

Latvijoje gyvenantys ar viešintys Lietuvos piliečiai kviečiami balsuoti ambasadoje (Rūpniecības iela 24), nuo 10 iki 20 val.

Šie rinkimai vyks neįprastomis aplinkybėmis, todėl REKOMENDUOJAME:

  • ATVYKTI į ambasadą UŽSIREGISTRAVUS https://www.rinkejopuslapis.lt/. Taip išvengsite laukimo, kol būsite įtraukti į rinkėjų sąrašą, ir prisidėsite prie eilės mažinimo.
  • ATEITI BALSUOTI išankstinėmis dienomis - spalio 8 arba 9 d. nuo 9 iki 14 val. Taip padėsite geriau paskirstyti balsuojančiųjų srautus.
  • DĖVĖTI KAUKES - taip saugosite save ir kitus nuo COVID-19 plitimo rizikos.

Spalio 11 d., dėl ambasados prieigose rengiamo maratono, gali būti sunkumų pasiekti ambasadą automobiliu. Rekomenduojame palikti transportą Pulkveža Brieža iela 33A (RIMI aikštelė) ir į ambasadą ateiti pėsčiomis (~ 4 min.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Konsulai1.JPG

2020 m. rugsėjo 30 d. įvyko nuotolinės Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijų Konsulinių departamentų atstovai, taip pat šių valstybių diplomatinių atstovybių konsuliniai pareigūnai.

Konsultacijų metu buvo pasidalinta patirtimi ir išmoktomis pamokomis, atliekant konsulines funkcijas kriziniu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Vyko diskusijos apie neatidėliotiną konsulinę pagalbą piliečiams trečiosiose valstybėse, kuriose nėra reziduojančių atstovybių, taip pat pagalbą kalintiems piliečiams bei piliečių grąžinimą iš trečiųjų šalių.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovai pasidalino Lietuvos Respublikos pasų išdavimo naujovėmis, bendradarbiaujant su Išorės paslaugų teikėju. Taip pat buvo aptartas Konsulinių paslaugų teikimo kokybės standartas, kurį Konsulinis departamentas bei Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos pradėjo taikyti tiesioginiame darbe.

Rinkimai.JPG

Pirmuosius rinkėjus, užsiregistravusius balsuoti paštu Latvijoje, netrukus pasieks balsavimo dokumentai. Užpildę juos prašome ne vėliau kaip spalio 11 d. išsiųsti juos į Lietuvos ambasadą Rygoje. Dar galite suspėti pateikti prašymą įtraukti į balsuojančiųjų ambasadoje sąrašus užpildę paraišką www.rinkejopuslapis.lt. Jei pagaidaujate balsuoti paštu, turėtumėte paskubėti - prašymų laukiame iki rugsėjo 27 d.

Rinkimų dieną, spalio 11 d., balsuojančių laukiame ambasadoje Rygoje (Rūpniecības iela 24) nuo 10 iki 20 val. Išankstinio balsavimo dienos spalio 8-9 d. nuo 9 iki 14 val. Daugiau informacijos apie balsavimą užsienyje rasite paspaudę čia www.urm.lt/rinkimai2020/.

  • Su kandidatais vienmandatėje Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje ir partijų kandidatais galite susipažinti čia https://bit.ly/2Hk11Ci
  • Jei kyla klausimų, kaip balsuoti paštu užsienyje - Pasaulio lietuvių apygardoje, žiūrėkite čia https://bit.ly/3mPYdwY
  • Pasiteiravę ambasadoje galite sužinoti ar esate įtraukti į balsuojančių Latvijoje sąrašus.
  • Užpildę prašymą www.rinkejopuslapis.lt būsite įtraukti į balsuojančių sąrašus. Pateikti prašymą taip pat galite atvykę į ambasadą arba susisiekę telefonu ar el. paštu.
Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
Sarkanis1.JPG

Ministras Linas Linkevičius dalyvauja „Baltų vienybės dienos“ renginiuose Rygoje. Jis ir kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi įteikė Baltų apdovanojimą Latvijos diplomatui, pirmąjam Latvijos ambasadoriui Lietuvoje po nepriklausomybės atkurimo, Baltų kalbų tyrinėtojui, mokslininkui, Baltų kultūros propaguotojui Albertui Sarkaniui.

"Šiandien džiaugiuos galėdamas pasvaikinti „Latvį su Lietuva širdyje“ - sveikindamas laureatą teigė ministras L. Linkevičius. Kalbos įrašą žiūrėkite čia https://bit.ly/2RQexjk

Balsavimas.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą (norėdami užsiregistruoti paspauskite šią nuorodą). Registracija truks vos kelias minutes. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Visi rinkėjai turi registruotis iš naujo – net ir tie, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose. Daugiau informacijos apie balsavimą užsienyje žr. čia https://urm.lt

Rinkimų dieną, spalio 11 d., balsavimas ambasadoje Rygoje vyks nuo 10 iki 20 val. Išankstinio balsavimo dienos spalio 8-9 d. nuo 9 iki 14 val.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
emblema2020.png

Šiais metais rugsėjo 22 d. Baltų vienybės diena Lietuvoje ir Latvijoje bus minima jau 20-ą kartą. Prie šios gražios iniciatyvos šiemet jungiasi ir tarptautinio Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ dalyviai. Projektas startuos rugsėjo 21 dieną ir visą savaitę kvies Lietuvos ir Latvijos moksleivius skaityti kaimyninės šalies rašytojų kūrinius, domėtis kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, dalintis įspūdžiais su savo bendraamžiais. Projekte dalyvauja 27 Lietuvos ir 17 Latvijos mokyklų.

Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Astrafo FOTO.png

Latvijos sprendimas stabdyti elektros prekybą su Baltarusija, pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei (AE), yra Baltijos šalių solidarumo pavyzdys, sako premjeras Saulius Skvernelis. Latvijos vyriausybės sprendimas dėl elektros energijos nepirkimo iš Baltarusijos yra akivaizdus ir tiesioginis Baltijos valstybių solidarumo bei bekompromisio europinių vertybių paisymo pavyzdys.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, Latvijos vyriausybės sprendimas stabdyti elektros prekybą su Baltarusija, pradėjus veikti Astravo atominei elektrinei (AE) yra pozityvus sprendimas, svarbus tiek įgyvendinant Lietuvoje priimtą vadinamąjį „antiastravo“ įstatymą, tiek elektros tinklų sinchronizavimo projektą. Vis dėlto šalys turės toliau derėtis, kaip vyks prekyba elektra su trečiosiomis šalimis, sako Linas Linkevičius.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata