Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA LATVIJOS RESPUBLIKOJE

Adresas: Rupniecibas iela 24, LV-1010 Riga, LATVIA

plačiau »

Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919
Faksas +371 67 321 589
El. paštas

Konsulinė registracija

Sukurta 2014.08.12

Konsulinė registracija - tai užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių tam tikrų duomenų įtraukimas į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos duomenų bazę. Registracija yra neprivaloma ir atliekama tik Lietuvos piliečiui pageidaujant.

Atstovybės konsulinės registracijos duomenų bazėje esančius duomenis gali naudoti Lietuvos piliečiams svarbiais tikslais: siųsti piliečiams svarbią konsulinę informaciją ir naujienas, įtraukti juos į Lietuvos rinkėjų sąrašus, susisiekti su piliečiais terorizmo ar kitos grėsmės atveju, suteikti jiems kitą svarbią informaciją.

Konsulinė registracija nėra susijusi su išvykimo iš Lietuvos deklaravimu.

Lietuvos Respublikos ambasada ragina Latvijoje gyvenančius Lietuvos piliečius aktyviai naudotis konsulinės registracijos paslauga, kuri jau teikiama internetu, todėl besiregistruojantiems nebereikia asmeniškai atvykti į atstovybę.

Elektronine paslauga gali naudotis asmens tapatybės kortelių su integruotais skaitmeniniais sertifikatais turėtojai, komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotojai bei asmeninių skaitmeninių sertifikatų, išduotų Skaitmeninio sertifikavimo centro arba Registrų centro, turėtojai. Piliečiai gali registruoti ir savo nepilnamečius vaikus.

Konsulinės registracijos paslauga galite pasinaudoti Elektroninės valdžios vartų interneto portale.

Naujienlaiškio prenumerata