Rinkimai 2020 Rinkimai 2020
  Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Korona LT Korona LT

  Kaip mus rasti?

  Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919 (Konsulinis skyrius)
  Faksas +371 67 321 589
  El. paštas
  • COVIDPASS.LV_mazas.png RSS Naudingi kontaktai planuojantiems vykti į Latviją Įkelta2020.10.23

   Latvijos vyriausybės puslapyje https://covid19.gov.lv/index.php/en latvių, anglų ir rusų kalbomis pateikiama informacija atvykstantiems asmenims, izoliacijos taisyklės, prevencinės priemonės ir patarimai bei reikalavimai verslo subjektams.

   Nurodytais kontaktais https://covid19.gov.lv/en/contacts gausite oficialią informaciją rūpimais klausimais dėl atvykimo, vykimo tranzitu, skrydžių, darbo, izoliacijos ar pan., arba galėsite užsiregistruoti #COVID19 testui. Jūsų patogumui svetainėje taip pat yra pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus.

   Latvijos vyriausybės nutarimas dėl ribojančių priemonių ir išimčių žr. https://likumi.lv/ta/en/en/id/315304 (angl.)

                                   KONSULTACIJAS TEIKIA:

   Ligų profilaktikos ir kontrolės centras (privatiems asmenims) +371 673 87661;

   Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (verslo subjektams ir darbo kelionių klausimais) +371 688 03505;

   Sienos apsaugos tarnyba (ketinantiems kirsti išorines ES sienas Latvijoje) +371 670 75616;

   Greitoji medicinos pagalba (pajutus simptomus) 113; Policija (pranešti apie pažeidimus) 110.

  • 01.png Pakartotinis Lietuvos Seimo rinkimų balsavimas spalio 25 d. Įkelta2020.10.14

   2020 m. spalio 25 d. vyks pakartotinis rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą balsavimas. Balsuojančių ambasadoje laukiame š.m. spalio 22 - 23 d. nuo 9 iki 14 val. ir spalio 25 d.nuo 10 iki 20 val.

   UŽSIREGISTRUOKITE https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/ ir biuleteniai ambasadoje bus išduoti greičiau.

   Atvykdami balsuoti turėkite asmens DOKUMENTĄ, RAŠIKLĮ ir dėvėkite KAUKĘ.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • COVIDPASS.LV_mazas.png Prieš atvykstant į Latviją būtina užpildyti anketą! Įkelta2020.10.12

   Nuo spalio 12 d. VISI, vykstantys į Latviją ar keliaujantys per šalį tranzitu, privalo užpildyt elektroninę anketą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą rasite čia https://covidpass.lv/ ! Atvykus į Latviją iš COVID-19 paveiktos šalies, įskaitant Lietuvą, privaloma turėti QR kodą ir izoliuotis dešimčiai dienų. Informacijos apie anketos pildymą teirautis tel.: +371 672 19111 (https://bit.ly/30X57aE)

   Anketą būtina užpildyti likus ne daugiau kaip 48 val. iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo. Kiekvienam suaugusiajam turi būti pildoma atskira anketa, o nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Kodą privaloma parodyti to paprašiusiems Latvijos Respublikos pareigūnams. Asmenys, kurie jau naudojasi kasdien vykstančių per sieną izoliacijos reikalavimo išimtimi, anketą turi užpildyti ir gauti QR kodą ne anksčiau nei 48 val., prieš pirmą sienos kirtimą. Kitą anketą reikės užpildyti po 30 d. nuo prieš tai pateiktos.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • urm info 666.png Į Latviją iš Lietuvos atvykstantys gyventojai privalo izoliuotis Įkelta2020.10.12

   VISI (be išimčių) vykstantys į Latviją privalo užpildyt elektroninę anketą ir išsisaugoti QR kodą. (! kodas nepakeičia reikalavimo saviizoliuotis). Kodą privaloma parodyti to paprašiusiems Latvijos Respublikos pareigūnams. Anketą rasite čia https://covidpass.lv/ Asmenys, kurie jau naudojasi kasdien vykstančių per sieną izoliacijos reikalavimo išimtimi, pirmą elektroninę covidpass.lv anketą turi užpildyti ir gauti QR kodą ne anksčiau nei 48 val., prieš pirmą sienos kirtimą nuo spalio 12 d. Kitą anketą reikės užpildyti po 30 d. nuo pirmosios.

   Atvykus į Latviją iš/per COVID-19 paveiktos šalies, privaloma 10 d. saviizoliacija (taisyklės - spausti čia) pačių pasirinktoje vietoje (netaikoma vykstaniems per šalį tranzitu arba pavežant tranzitu vykstantį asmenį į/iš oro uostų ar uostų)Paveiktų šalių sąrašas Latvijoje skelbiamas kiekvieną penktadienį (apie 17.30 val.) ir įsigalioja nuo 0 val. 00 min., tos pačios savaitės šeštadienį. Sąrašai skelbiami čia https://bit.ly/2EuTm2S. Planuodami keliones į Latviją arba viešėdami šalyje sekite Latvijos ligų profilaktikos ir prevencijos centro pranešimus https://www.spkc.gov.lv/lv Atvykimo, lankymosi, izoliacijos tvarkos, verslo, kultūros ir sporto renginių organizavimo ir kitas sąlygas nustato Latvijos Respublikos ministrų kabineto sprendimas (žr. https://bit.ly/3ijkDEb). Neoficialaus sprendimo dalių vertimo į lietuvių kalbą tekste (spausti čia) rasite svarbiausias nutarimo dalis į Latviją atvykstantiems Lietuvos gyventojams.

   Konsultacijas dėl atvykimo ir COVID-19 ribojančių priemonių teikia Latvijos ligų profilaktikos ir precencijos centras https://www.spkc.gov.lv/lv tel.: +371 67387661. Konsultacijas verslo subjektams, pageidaujantiems atvežti darbuotojus iš paveiktų šalių ar įgyvendinti įsipareigojimus Latvijoje, teikia Latvijos investicijų ir vystymo agentūra https://www.liaa.gov.lv/lv tel.: +371 67039400. Latvijoje saviizoliacijoje  esančių asmenų kontrolę vykdo Latvijos valstybės policija http://www.vp.gov.lv/.

    

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • DSC_1258.JPG Ambasada laukia balsuojančių Lietuvos Seimo rinkimuose Įkelta2020.10.09

   Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų dieną - spalio 11 d. ambasada dirba nuo 10 iki 20 val.

   Kviečiame užsiregistruoti https://www.rinkejopuslapis.lt/ ir atvykti balsuoti. Dėkojame visiems, kurie saugodami savo ir kitų sveikatą, atvyksta užsiregistravę, nes tokiu atveju galėsime biuletenius išduoti ženkliai greičiau, dėvėdami kaukes ir turėdami rašiklius. Registruotis galima iki rinkimų dienos pabaigos.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • Rinkimai1.JPG Lietuvos Seimo rinkimai - spalio 11 d. Įkelta2020.10.02

   Latvijoje gyvenantys ar viešintys Lietuvos piliečiai kviečiami balsuoti ambasadoje (Rūpniecības iela 24), nuo 10 iki 20 val.

   Šie rinkimai vyks neįprastomis aplinkybėmis, todėl REKOMENDUOJAME:

   • ATVYKTI į ambasadą UŽSIREGISTRAVUS https://www.rinkejopuslapis.lt/. Taip išvengsite laukimo, kol būsite įtraukti į rinkėjų sąrašą, ir prisidėsite prie eilės mažinimo.
   • ATEITI BALSUOTI išankstinėmis dienomis - spalio 8 arba 9 d. nuo 9 iki 14 val. Taip padėsite geriau paskirstyti balsuojančiųjų srautus.
   • DĖVĖTI KAUKES - taip saugosite save ir kitus nuo COVID-19 plitimo rizikos.

   Spalio 11 d., dėl ambasados prieigose rengiamo maratono, gali būti sunkumų pasiekti ambasadą automobiliu. Rekomenduojame palikti transportą Pulkveža Brieža iela 33A (RIMI aikštelė) ir į ambasadą ateiti pėsčiomis (~ 4 min.).

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • Konsulai1.JPG Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento iniciatyva įvyko Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos Įkelta2020.09.30

   2020 m. rugsėjo 30 d. įvyko nuotolinės Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijų Konsulinių departamentų atstovai, taip pat šių valstybių diplomatinių atstovybių konsuliniai pareigūnai.

   Konsultacijų metu buvo pasidalinta patirtimi ir išmoktomis pamokomis, atliekant konsulines funkcijas kriziniu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Vyko diskusijos apie neatidėliotiną konsulinę pagalbą piliečiams trečiosiose valstybėse, kuriose nėra reziduojančių atstovybių, taip pat pagalbą kalintiems piliečiams bei piliečių grąžinimą iš trečiųjų šalių.

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovai pasidalino Lietuvos Respublikos pasų išdavimo naujovėmis, bendradarbiaujant su Išorės paslaugų teikėju. Taip pat buvo aptartas Konsulinių paslaugų teikimo kokybės standartas, kurį Konsulinis departamentas bei Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos pradėjo taikyti tiesioginiame darbe.

  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata