Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė Verslios Lietuvos eksportuotojų duomenų bazė
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Korona EN Korona EN
  Korona LT Korona LT

  Kaip mus rasti?

  Tel. +371 67 321 519, +371 67 320 919 (Konsulinis skyrius)
  Faksas +371 67 321 589
  El. paštas
  • Vilkas1.JPG RSS „Sibiro haiku“ įteiktas prestižinis Latvijos apdovanojimas Įkelta2020.07.27

   Penktadienio vakarą Rygoje, rašytojai Jurgai Vilei, iliustratorei Linai Itagaki ir vertėjai Dacei Meierei už komiksų knygą „Sibiro haiku“ įteiktas prestižinis Latvijos vaikų ir jaunimo literatūros tarybos tarptautinis Janio Baltvilko apdovanojimas. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos ambasados Latvijoje pirmasis sekretorius, laikinai einantis ambasados vadovo pareigas, Donatas Vainalavičius pasidžiaugė, jog knyga pagaliau prabilo ir į Latvijos vaikų širdis, kuriose irgi teka sovietines negandas išgyvenusių senelių ir prosenelių kraujas.

   Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • urm info 666.png Aktuali informacija keliaujantiems į ar per Latviją Įkelta2020.07.16

   Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantys asmenys gali be apribojimų ir izoliacijos keliauti Baltijos valstybėse, jeigu per pastarąsias 14 dienų nesilankė šalyse, kuriose sergamumas COVID-19 liga viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Kiekvieną savaitę atnaujinamas sąrašas valstybių, iš kurių leidžiama atvykti į Lietuvą ir kurių piliečiai ar jose lankęsi asmenys atvykę privalo izoliuotis. Aktuali informacija - https://koronastop.lrv.lt/.

   Vidinės ES sienos Latvijoje atviros. Atvykti ir išvykti iš Latvijos galima reguliariais tarptautiniais orlaivių, autobusų reisais bei privačiais automobiliais ar pėsčiomis. Lietuvos piliečiams, kitų ES, EEE valstybių ir Jungtinės Karalystės bei Šveicarijos piliečiams, jų šeimos nariams ir nuolat minėtose šalyse gyvenantiems asmenims, leidžiama visų rūšių transportu vykti tranzitu per Latviją grįžtant į savo nuolatinę gyvenimo vietą.

   ⚠️  Nuo 2020-07-16 Latvija renka visų, keliaujančių į/per Latviją, duomenis apie per 14 d., lankytas šalis ir kontaktinę informaciją. Anketas keleiviams pateiks tarptautinius keleivių pervežimus vykdančios kompanijos arba Latvijos pareigūnai. Anketas galima rasti čia https://bit.ly/2B6J1Zs (EN) https://bit.ly/32t0I0O (RU), išsispausdinti ir užpildytas pateikti tarptautinius pervežimus vykstančioms kompanijoms. Vykstant asmeniniu automobiliu anketas bus galima užpildyti kertant sieną, jei to paprašytų Latvijos sienos apsaugos pareigūnai.

   Latvijos sprendimas rinkti keliaujančių į/per Latviją, duomenis apie per 14 dienų lankytas šalis ir keliaujančiųjų kontaktinę informaciją neapriboja galimybės vykti į šią šalį, nebent asmuo per pastarąsias 14 d. lankėsi šalyse, kuriose sergamumas yra daugiau nei 16 atvejų 100 tūkst., gyventojų arba asmeniui yra privaloma saviizoliacija Lietuvoje. Vykstantiems per Latviją tranzitu šie apribojimai netaikomi. Keliaujantiems autobusais, lėktuvais, traukiniais ar keltais anketas turi pateikti vežėjai, o vykstantys per sienas automobiliais ar pėsčiomis galės užpildyti anketas vietoje, jei to paprašys Latvijos pareigūnai.

   ⚠️  Latvija nuo birželio 10 d. uždraudė keleivių pervežimą tarptautiniais reisais iš/į Latviją į/iš šalių, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų https://bit.ly/3f9L0KR.

   ⚠️  Vykstant į Lietuvą tranzitu per kitas šalis, jose izoliuotis nereikia, tačiau jos nelaikomos šalimis, iš kurių asmenys atvyko.

   Išorinės ES sienos Latvijoje dalinai uždarytos. Užsieniečiams leidžiama vykti per Latviją tranzitu į/iš Rusijos bei Baltarusijos TIK keliaujant į savo nuolatinės gyvenamosios vietos valstybę. Prieš vykstant per Latviją tranzitu reikia įsitikinti jog šalis, į kurią vykstama, įsileidžia. Į Latviją per išorinę ES sieną, grįžtant į savo nuolatinę gyvenimo vietą, galima įvažiuoti iš Rusijos per Terehovo, Grebnevo ir Vientuls, o iš Baltarusijos per Paternieku ir Silenes sienos kirtimo postus. !!! Prieš vykstant per Latviją tranzitu reikia įsitikinti jog šalis, į kurią vykstama, įsileidžia.

   KITA AKTUALI INFORMACIJA:
   Nuolat atnaujinama informacija Lietuvos AMBASADOS Latvijoje Facebook paskyroje - https://bit.ly/2B1O8dk
   Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją LATVIJOJE - https://mk.gov.lv/en/content/covid-19
   Svarbiausia informacija apie COVID-19 situaciją LIETUVOJE - www.koronastop.lt
   Informacija apie ribojančias priemones ir keliones ES šalyse - https://reopen.europa.eu
   Latvijos ligų profilaktikos ir kontrolės centras https://bit.ly/2BKBgIy
   Lietuvos visuomenės sveikatos centro kontaktiniai telefonai: +370 618 79984, +370 616 94562.
   Informacija apie Lietuvos valstybės sienos valdymą - www.pasienis.lt
   Informacija apie Latvijos sienos valdymą - http://rs.gov.lv/?setlang=1
   Kelionės rekomendacijos konkrečiai valstybei https://keliauk.urm.lt puslapyje.
   Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020 07 02 Seimo rinkimai.jpg Pradedama balsuojančiųjų užsienyje registracija į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus Įkelta2020.07.02

   Pradedama rinkėjų, planuojančių balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracija. Jeigu gyvenate Latvijoje ar joje būsite rinkimų dienomis ir pageidaujate balsuoti, prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija ir, laikydamiesi čia pateiktų nurodymų, užsiregistruokite.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Latvijoje »
  • 2020 07 01 Liepos 6.JPG Valstybės dienos paminėjimo renginiai Latvijoje Įkelta2020.06.30

   Liepos 6 d. Latvijoje bus paminėta Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Karaliaus Mindaugo žūties vietoje Agluonoje vyks išvažiuojamji XVIII-ojo Bistrampolio festivalio sesija. Rygoje Latvijos lietuvių bendruomenė kviečia visus į Rygos lietuvių vidurinę mokyklą kartu giedoti Tautišką giesmę.

   Lietuviai Latvijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 2020 03 06 Modernizmas3.jpg Kauno modernizmo architektūra pristatoma Rygoje Įkelta2020.06.03

   Iki birželio 28 d. Rygos jugendo stiliaus centre galima apžiūrėti bendrą Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Kauno regioninio valstybės archyvo, Kaunas 2022 ir muziejaus parodą „Kauno modernizmo architektūra tarpukaryje”. Parodos tikslas – pažymėti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metus ir skatinti diskusiją apie Kauno, kaip modernizmo sostinės, fenomeną.

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 82937429_1443476535854895_5711529015815176192_n.jpg Lietuva atsiveria kai kurių Europos šalių gyventojams Įkelta2020.06.01

   Nuo birželio 1 d. į Lietuvą leidžiama atvykti kai kurių Europos šalių piliečiams ir daliai jų netaikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Tokios pat sąlygos galios Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Pasitikrinti ar atvykus į Lietuvą bus privaloma izoliacija ir ar būsite įleisti į (taikoma ne Lietuvos piliečiams) galima čia: https://bit.ly/2XLaYgI. Sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis kiekvieną pirmadienį.

   Lietuvos piliečiams atvykusiems iš lentelėje nurodytų šalių, kuriose 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų, ir iš lentelėje neminimų valstybių - 14 d. izoliacija privaloma. Užsieniečiams atvykusiems iš Airijos, Ispanijos ir Maltos 14 d. izoliacija Lietuvoje privaloma.

    

   Konsulinės naujienos »
  • DSC_0669.JPG Ambasadorius Artūras Žurauskas įteikė apdovanojimą Vokietijos karininkui Įkelta2020.05.21

   Gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas Vokietijos karininkui, pulkininkui leitenantui Johannes Wiedemann įteikė Lietuvos kariuomenės medalį „Už tarpusavio paramą“. Įteikdamas apdovanojimą A. Žurauskas padėkojo Vokietijai bei asmeniškai J. Wiedemann už indėlį stiprinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.

   Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata