Informacija verslui

Sukurta 2019.01.30 / Atnaujinta 2020.05.21 14:20

Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos 2020 m. vasario 1 dieną, Išstojimo susitarime numatytu pereinamuoju laikotarpiu, truksiančiu iki 2020 m. gruodžio 31 d. (paliekant galimybę 1 arba 2 metams  pratęsti), verslo atstovai jokių esminių pokyčių nepatirs.  

Lietuvos verslo informacijos portalo www.verslilietuva.lt specialioje naujoje skiltyje „Brexit“ skelbiama informacija apie Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos derybų rezultatus, pateikiama verslui svarbi informacija apie tarifinius ir netarifinius barjerus, dalijamasi aktualiausiomis Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos publikacijomis, pateikiami aktualūs analitiniai komentarai apie „Brexito‘‘ poveikį verslui. Rubrikos skaitytojai taip pat turi galimybę susipažinti su verslo dažniausiai užduodamais klausimais ir atsakymais  į juos ir patys pateikti jiems rūpimus klausimus „Brexito“ temos ekspertams.

Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento atstovai nuolat konsultuoja verslo ir asocijuotų verslo struktūrų atstovus, aptaria su jais pasirengimo Jungtinės Karalystės išstojimo ir pereinamojo laikotarpio pabaigai būtinybę. Verslas yra skatinamas imtis konkrečių pasirengimo veiksmų, taip pat ruoštis galimiems ateities prekybinių santykių su JK pokyčiams. Diplomatai yra pasirengę atsakyti ir į konkrečius įmonių klausimus (kreiptis galima el. paštu [email protected]).

PASIRENGIMO „BREXITUI“  KONTROLINIS SĄRAŠAS VERSLU  ES UŽSIIMANČIOMS ĮMONĖMS