Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas pasveikino Airijos valstybės ministrą su Šv. Patriko diena

Sukurta 2019.03.18 / Atnaujinta 2019.03.18 17:05
  Viceministras N. Germanas pasveikino Airijos valstybės ministrą su Šv. Patriko diena

  Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

  Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Airijos dvišaliai ryšiai ir jų plėtros galimybės bei Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesas.

  Artėjant Jungtinės Karalystės išstojimo datai, Airijos valstybės ministras padėkojo Lietuvai už paramą ir vienybę sprendžiant sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos klausimą. Neris Germanas akcentavo socialines ir ekonomines problemas, kurias gali sukelti išstojimo procesas. „Tikiuosi galėsime surasti sprendimą, priimtiną visoms pusės“, – pabrėžė viceministras.

  Viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Airijos vyriausybė – tai puikus pavyzdys, kaip turėtų būti dirbama su tautiečiais užsienyje. Jis taip pat padėkojo Airijai už suteiktą galimybę trijose Airijos mokyklose mokytis lietuvių kalbos.

  Neoficialiais duomenimis skaičiuojama, kad Airijoje gyvena apie 80 tūkst. lietuvių. Tai  yra trečia didžiausia tautinė bendruomenė Airijoje. J. P. Phelanas pasidžiaugė, kad lietuvių darbštumas prisideda prie Airijos klestėjimo.

  Kovo 17 dieną Airija mini savo nacionalinę šventę – Šv. Patriko dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai.

  Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną Dubline vyko trečiasis Airijos lituanistinių mokyklų  konkursas, skirtas artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpg

  Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20200203_182120 (002).jpg

  Vasario 3 dieną Dublino universitete (Airijoje) buvo oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos ir Airijos žydų istorija”, skirta Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  darbo grupė2.jpg

  Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“. 

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »