Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A. Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2018.06.25 / Atnaujinta 2018.06.25 16:50

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius birželio 26 dieną Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus aptariama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje, tvirtinamos išvados dėl ES plėtros politikos įgyvendinimo bei rengiamasi birželio 28–29 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui.

BRT posėdžio metu ministrai apsikeis nuomonėmis ir vertins į ES siekiančių įstoti šalių – Juodkalnijos, Serbijos, Turkijos, Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos ir Kosovo – pažangą įgyvendinant narystės ES kriterijus.

Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui bus aptarti migracijos, saugumo ir gynybos, skaitmeninės darbotvarkės ir jos apmokestinimo, derybų dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos  klausimai.  Taip pat bus aptarta pažanga įgyvendinant ankstesnius EVT sprendimus.

BRT posėdyje Taryba tęs diskusijas dėl teisinės sistemos reformos Lenkijoje, posėdžio metu bus organizuoti klausymai, kurių metu Lenkija galės pasisakyti į kitų ES valstybių narių klausimus teisės viršenybės tema.

Įgyvendinant Europos semestrą, ministrai tvirtins šalims skirtas rekomendacijas dėl ekonominės, fiskalinės ir socialinės politikos.

Birželio 26 dieną Specialiojoje Bendrųjų reikalų taryboje ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas M. Barnieris pristatys naujausią informaciją apie pažangą ES-JK derybose, ministrai aptars EVT išvadų dėl JK išstojimo iš ES projektą, kuriose ketinama fiksuoti pažangą derybose ir paraginti derybininkus spręsti likusius atsiskyrimo klausimus: sienos tarp Airijos/ Šiaurės Airijos bei Išstojimo sutarties valdymo.

Naujienlaiškio prenumerata