Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija

Sukurta 2019.04.17 / Atnaujinta 2019.04.17 09:00
  Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija

  Balandžio 16 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija „Kuriu Lietuvą kaip muziką“. 

  Konferencija tradiciškai vyksta įpusėjus festivaliui, kurį globoja ir remia Užsienio reikalų ministerija.

  Lietuvoje užaugę, o dabar įvairiose pasaulio šalyse Lietuvos vardą ir Lietuvos autorių kūrinius garsinantys muzikai pasidalino studijų ir darbo užsienyje patirtimi, aptarė grįžimo į Lietuvą galimybes, išvykusiųjų iš Lietuvos muzikinio identiteto, išlaikančio tėvynės šaknis, paieškas.

  Kartu su Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Marijumi Gudynu aptartos užsienyje dirbančių, studijuojančių muzikų ryšio su Lietuva stiprinimo galimybės, diskutuota apie Lietuvos institucijų, lietuvių bendruomenių, atskirų asmenybių veiklą, įgalinančią apjungti visų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių darbus, nukreiptus Lietuvos gerovės kūrimui ir skleidžiančius pozityvias žinias apie Tėvynę, jos kultūrą, muziką pasaulyje.

  Lietuvos muzikos rėmimo fondas šiais metais jau 21-ąjį kartą sukvietė Lietuvos muzikus, dirbančius užsienyje, ir jų kolegas užsieniečius koncertuoti visoje Lietuvoje. Šiais metais festivalis skirtas Pasaulio lietuvių metams.

  Festivalis „Sugrįžimai“  prasidėjo kovo 27 dieną, o jį užbaigs balandžio 30 dieną Vyriausybės rūmuose vyksiantis Dresdeno filharmonijos styginių kvarteto ir Lietuvos, Austrijos, Izraelio, Japonijos, Vokietijos solistų koncertas. Festivalio metu iš viso vyko ir vyks 17 koncertų, kuriuose dalyvauja 16 Lietuvos muzikų, gyvenančių užsienyje, 11 jų kolegų užsieniečių ir 18 Lietuvoje gyvenančių atlikėjų. Sulaukta muzikų iš 16 šalių: Austrijos, Belgijos, Italijos, Izraelio, Japonijos, JAV, JK, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Uzbekijos, Vokietijos. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 23–24 dienomis Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje vyks išankstinis balsavimas antrajame Prezidento rinkimų ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, nespėję užsiregistruoti balsavimui paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9-10 dienomis. 

  Atstovybių naujienos »

  Gegužės 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Čikagoje susitiko su gausia ir aktyvia JAV lietuvių bendruomene ir dalyvavo sekmadienio mišiose Market Parko bažnyčioje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
  IMG_1491.jpg

  Gegužės 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Čikagoje "Lietuvos diplomatijos žvaigžde" apdovanojo dr. Joną Daugirdą, JAV lietuvių laikraščio „Draugas“ direktorių tarybos narį, žurnalo „Heritage“, skirto Lietuvos kultūros paveldo ir istorijos tematikai anglų kalba, redaktorių.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
  IMG_20190402_124056.jpg

  Balandžio 2 dieną „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija surengė ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimą.

  Ministerijos naujienos »

  Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Kaip įprastai, balsavimas taip pat organizuojamas Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada).

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata