Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Europos komisare V. Jourova aptartas pasirengimas Europos Parlamento rinkimams

Sukurta 2018.11.22 / Atnaujinta 2018.11.22 16:30
  Su Europos komisare V. Jourova aptartas pasirengimas Europos Parlamento rinkimams

  Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lietuvoje viešinčia už teisingumą, vartotojų teises ir lyčių lygybę atsakinga Europos komisare Vera Jourova aptarė pasirengimą Europos Parlamento rinkimams ir kitas aktualias ES teisingumo ir lygių galimybių politikos temas.

  „Rengiantis artėjantiems Europos Parlamento rinkimams privalome užtikrinti jų skaidrumą ir atsparumą galimam trečiųjų šalių kišimuisi, todėl įvairios iniciatyvos kovai su netikromis naujienomis yra ypač sveikintinos“, – pabrėžė ministras.

  Komisarė buvo supažindinta su Lietuvoje sėkmingai veikiančia internetine platforma „Demaskuok.lt“ – nacionaline iniciatyva, telkiančia visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis.

  Europos komisarė pabrėžė, kad Europos Sąjungai yra privalu didinti demokratinį atsparumą ir sumažinti pavojus būsimiems Europos Parlamento rinkimams, įskaitant neskaidrią politinę reklamą ir piktnaudžiavimą asmens duomenimis. Siekiant įgyvendinti šiuos tikslus Europos Komisija pristatė priemonių rinkinį laisviems ir sąžiningiems Europos rinkimams užtikrinti, kurį sudaro rekomendacija dėl rinkimų srities bendradarbiavimo tinklų, skaidrumo internete ir apsaugos nuo kibernetinių incidentų bei kovos su dezinformacija kampanijų, duomenų apsaugos gairės, rekomendacijos dėl internetinės politinės reklamos ir tikslinių grupių skaidrumo užtikrinimo.

  Komisarė V. Jourova pažymėjo, kad sutelktai turime siekti, jog Europos Parlamento rinkimuose europiečiai galėtų spręsti savo valia, o demokratiniai procesai būtų apsaugoti nuo trečiųjų šalių manipuliacijų ar privačių interesų.

  Lapkričio 23 dieną ministras L. Linkevičius ir komisarė V. Jourova dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Vilniaus Universiteto Teisės fakultetu organizuojamoje diskusijoje apie Europos Sąjungos ir Lietuvos teisingumo, vartotojų teisių ir lygių galimybių politiką ir kitas Europos Sąjungos aktualijas. Šis renginys yra Užsienio reikalų ministerijos vykdomos iniciatyvos ,,Mano Europa“ dalis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  VCM foto su Komisare.PNG

  Lapkričio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais.

  Europos Sąjunga »

  Spalio 1 dieną neformaliame susitikime Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrai aptarė situaciją Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) ir pastangas ją modernizuoti. Lietuvai atstovavusi  nuolatinė atstovė ES ambasadorė Jovita Neliupšienė pabrėžė, kad globalios prekybinės įtampos neigiamai veikia tiek ES, tiek Lietuvos ekonomiką, todėl būtina ieškoti būdų efektyviai spręsti šių įtampų priežastis.

  Daugiašaliai santykiai »