Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Su Airijos valstybės ministre Europos reikalams aptarti ES darbotvarkės klausimai

Sukurta 2019.02.28 / Atnaujinta 2019.02.28 13:26
  Su Airijos valstybės ministre Europos reikalams aptarti ES darbotvarkės klausimai

  Vasario 28 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančia Airijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos reikalams Helen McEntee.

  Susitikimo metu buvo aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos, ES daugiametės finansinės programos, ES strateginės darbotvarkės, artėjančių rinkimų į Europos Parlamentą ir kiti aktualūs ES darbotvarkės klausimai.

  Viceministras A. Zananavičius pabrėžė Lietuvos solidarumo su Airija ir ES vienybės svarbą vykstant Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES procesui (Brexit), o taip pat sprendžiant kitus aktualius ES klausimus ir rengiantis naujam ES politiniam ciklui.

  „Nepaisant Brexit, būtina ir toliau sutelktai dirbti siekiant užtikrinti visos ES, o kartu ir Lietuvos bei Airijos interesus Europos Sąjungoje. Airija ir Lietuva ir toliau išlieka artimos sąjungininkės šiame iššūkių pilname laikotarpyje“,– pabrėžė viceministras.

  Airijos valstybės ministrė pažymėjo, jog pilnai supranta Lietuvos poziciją daugiametės finansinės programos, vidaus rinkos gilinimo, energetikos ir infrastuktūros klausimais bei yra pasirengusi aktyviai bendradarbiauti svarstant juos ES Taryboje.

  Airijos valstybės ministrė H. McEntee Vilniuje taip pat susitiko su Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu ir komiteto nariais bei dalyvavo diskusijoje su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentais „Geriau kartu: vieningas atsakas į Europai kylančius iššūkius“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Viceministro susitikimas.jpg

  Kovo 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pasveikino Airijos būsto, planavimo ir savivaldos valstybės ministrą Johną Paulą Phelaną Šv. Patriko dienos proga.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-11-27_N. Germanas su Airijos lietuviais .jpg

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Airijos užsienio reikalų ir prekybos departamento valstybės ministras Ciaranas Cannonas aptarė diasporos politikos klausimus ir pasidalino gerąja praktiką šiuo klausimu.

  Dvišaliai santykiai »
  20181126_172610.jpg

  Lapkričio 26 dieną Airijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Airijos žydų bendruomenės vadovais – tarybos prezidentu Leonardu Abrahamsonu ir pirmininku Morisu Cohenu. Susitikimo metu aptarti Airijos žydų bendruomenės galimo bendradarbiavimo su Lietuva klausimai, taip pat – būsimas bendruomenės delegacijos vizitas į Lietuvą, kuris vyks kitų metų gegužę.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20181113_115721_resized_20181113_125102680.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ir Airijos užsienio reikalų ministerijų Politikos direktoriai Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas lankėsi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovais, Laikinai okupuotų teritorijų ir viduje perkeltų asmenų reikalų ministro pavaduotoju, Kijeve dirbančiais Lietuvos ir Airijos ekspertais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »
  Prie aminklo prieš iškykstant prie Patriko.jpg

  Rugsėjo 28-30 dienomis jau 12 kartą Airijos lietuviai rinkosi į  Mėjo grafystės Balinroubo mieste vykusį sąskrydį „Mums vis dar reikia sparnų. Fly Mayo“, skirtą lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio vienviečiu lėktuvu per Atlantą 1935 metais paminėti.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  amb.jpg

  Lietuvos ambasada Airijoje kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose Dubline. Šiemet rugsėjo 21 dieną  ambasada atvėrė lankytojams savo duris ir pirmą kartą pakvietė susipažinti su Airijoje gyvenančių lietuvių kūryba.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata