Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

Sukurta 2018.09.19 / Atnaujinta 2018.09.19 16:42
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 19 dieną priėmė naująją Nyderlandų ambasadorę Lietuvoje Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišaliai santykiai, pasidžiaugta sėkminga partneryste gynybos srityje, kalbėta apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo energetikos srityje tolesnes galimybes.

  Ministras taip pat padėkojo už Nyderlandų solidarumą ir nuolatinį bendradarbiavimą siekiant atremti saugumo iššūkius Baltijos jūros regione – olandai yra vieni iš pagrindinių dalyvių NATO priešakinėse pajėgose (EFP) Lietuvoje. Be to, pernai Nyderlandų oro pajėgos vykdė Baltijos oro policijos misiją Šiauliuose.

  „Jaučiame tvirtą Nyderlandų paramą mūsų šalies ir viso regiono saugumo sustiprinimui. Jūs gerai suprantate, kokią grėsmę kelia agresyvūs Rusijos veiksmai, kurie jau lėmė beveik 200 nekaltų Nyderlandų piliečių, skridusių Malaizijos lėktuvu MH17, žūtį. Bendromis pastangomis turime atgrasyti tolesnius priešiškus žingsnius ir užtikrinti kolektyvinę gynybą,“ – pabrėžė L. Linkevičius.

  Susitikime ministras taip pat pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo energetikos sektoriuje svarbą. Ambasados iniciatyva pastaruosius keletą metų rengiamas Lietuvos–Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas yra naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, taip pat ir siekiant išplėsti potencialų bendradarbiavimo lauką į kitus energetikos sektorius.

  „Nyderlandų ambasada atlieka itin svarbų vaidmenį skatindama dvišalį mūsų valstybių bendradarbiavimą, ypač energetikos srityje. Atsižvelgiant į Nyderlandų sukauptą didelę patirtį SGD sektoriuje, keitimasis gerąja praktika su šia šalimi yra labai naudingas,“ – teigė ministras L. Linkevičius.

  B. P. E. Horbach skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei įteikė 2018 metų rugsėjo 10 dieną. Ji pakeitė nuo 2014 metų Lietuvoje dirbusį ambasadorių G. Van Der Lingen. Naujoji ambasadorė iki paskyrimo į Vilnių buvo Nyderlandų generalinė konsulė Pietų Afrikos Respublikoje. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Konsulinės naujienos »

  Balandžio 27 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministrą Stefą Bloką ir šalies gyventojus nacionalinės šventės – Karaliaus dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »
  Kūrybos galerija.jpg

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, suteikti jiems galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3966.JPG

  Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_3777.jpg

  Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »