Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas

Sukurta 2019.12.10 / Atnaujinta 2019.12.10 11:38
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas
   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas

   Gruodžio 10-ąją, pasauliui minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Vilniuje surengtas kasmetinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas, kurio tikslas – aptarti žmogaus teisių situaciją mūsų šalyje.

   Atidarydamas forumą užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pabrėžė, kad forumo šūkis „Vaiko teisės-žmogaus teisės“ patvirtina, jog žmogaus teisės yra tarpusavyje susijusios ir nedalomos, ir kad kiekvieno visuomenės atstovo balsas turi būti girdimas.

   Viceministras taip pat informavo susirinkusius apie 2020 metų gegužės 20-21 dienomis Lietuvoje po 35- erių metų atnaujinamus tarptautinius Sacharovo klausymus, kurie bus skirti žmogaus teisių užtikrinimui skaitmeninėje erdvėje, klimato kaitos ir lygybės bei identiteto klausimams. Tikimasi, kad šis renginys reikšmingai papildys ne tik Lietuvos, bet ir viso Europos kontinento žmogaus teisių darbotvarkę.

   Renginyje, kuris skirtas 30-osioms Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos metinėms, surengta penkiolika diskusijų aktualiomis žmogaus teisių temomis, kelti klausimai, kaip padaryti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms. Šių metų forumas neatsitiktinai  skirtas vaiko teisių klausimų aptarimui – Lietuva yra išrinkta Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) valdybos nare 2019–2021 metų laikotarpiui.

   Forumo metu taip pat apdovanoti kasmet rengiamo moksleivių vizualiųjų menų konkurso, skirto žmogaus teisėms, nugalėtojai.

   Renginio organizatoriai – Užsienio reikalų ministerija drauge su žmogaus teisių organizacijomis, akademine bendruomene, valstybinėmis ir žmogaus teisių kontrolierių institucijomis, užsienio šalių ambasadomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ministro pasisakymas.jpg

   Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_7339.JPEG

   Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

   Daugiašaliai santykiai »