Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės stiprinti viešąjį saugumą Jordanijoje

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 14:04
  Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės stiprinti viešąjį saugumą Jordanijoje

  Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Lietuvos ir Suomijos konsorciumui patikėta įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimams stiprinti.

  Šį pirmą Lietuvos vadovaujamą projektą Pietų kaimynystės regione kartu su partneriais iš Suomijos įgyvendins Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė sienos apsaugos tarnyba. Projekto tikslas – stiprinti Jordanijos viešąjį saugumą užtikrinančios tarnybos gebėjimus strateginio valdymo, žmogiškųjų išteklių valdymo bei vadybos srityse. Projekto komanda konsultuos Jordanijos kolegas rengiant organizacijos vystymo planus bei jų įgyvendinimo metodologijas. Lietuvos ir Suomijos ekspertai padės tobulinti kokybės vadybos ir profesionalios karjeros plėtojimo sistemas, taip pat prisidės kuriant kokybiškas darbuotojų mokymų programas. Beveik dvejų metų trukmės, 1,5 mln. eurų biudžeto projekto administravimą ir finansinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. 

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 86 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 78,7 milijonus eurų. Rytų kaimynystės šalyse įgyvendinta daugiau kaip 30, o Pietų kaimynystėje – 2 projektai (Egipte). Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičiui išaugus nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m., Europos Komisijos duomenimis, Lietuva yra viena sėkmingiausių ES šalių ES Dvynių programoje. Šiemet Lietuvos laimėjimų sąraše jau 8 Dvynių projektai už bendrą 9,6 mln. eurų sumą.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  ES Dvyniai.jpg

  Turkijos Europos Sąjungos reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva įgyvendins ES Dvynių programos projektą, skirtą stiprinti Turkijos žandarmerijos centrinės vadavietės gebėjimus teikti pagalbą smurtą patiriančioms moterims ir vaikams.

  Europos Sąjunga »
  ES Dvyniai.jpg

  Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijos gamtos apsaugai stiprinti įgyvendins keturis konkurentus nurungęs Suomijos ir Lietuvos konsorciumas. Šį, jau devintą, Lietuvos Dvynių projektą Makedonijoje įgyvendins Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

  Europos Sąjunga »
  ES Dvyniai.jpg

  Birželio 9 dieną Kroatijos sostinėje Zagrebe įvyko Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Pėdsakų rinkimas ant drabužių - nuo nusikaltimo vietos iki teismo ekspertų ataskaitų“ uždarymo renginys. Projektas bendram darbui subūrė Kroatijos ir Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovus, dirbančius kriminalistikos ir teismo ekspertizės srityje.

  Europos Sąjunga » Atstovybių naujienos »

  Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Parama Moldovos muitinės tarnybos modernizavimui pagal Asociacijos susitarimo reikalavimus“ laimėjo ir įgyvendins Lietuvos ir Italijos konsorciumas, – pranešė ES delegacija Kišiniove.

  Europos Sąjunga »
  ES Dvyniai.jpg

  Europos Sąjungos delegacija Moldovoje pranešė, kad ES Dvynių projektą korupcijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo srityje laimėjo ir įgyvendins Lietuvos, Rumunijos ir Suomijos konsorciumas.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata